Apple Watch majú najväčší podiel na trhu s predanými inteligentnými hodinkami.

0
Apple-Watch-podiel-na-trhu---titulná-fotografia---SvetApple

Na svete je nový trh, trh s inteligentnými hodinkami a možno by si ani nebol povedal, no v septembri tomu budú dva roky, čo na tento rok vstúpila aj spoločnosť Apple. Apple Watch si okamžite získali pozornosť, ale do predaja sa dostali až minulý rok, a to presne 24. apríla. Dnes ide o najpredávanejšie hodinky na svete a majú až 2/3 všetkých predajov inteligentných hodiniek.

Apple ovládlo behom jedného roka trh

Každý sme očakávali, že inteligentné hodinky prídu ako doplnok k našim iPhonom, ale ony prišli ešte v trochu inej forme. Prišli aj ako doplnok k nášmu oblečeniu – možnosť konfigurovať si remienok či vybrať si z rôznych verzií z nich urobili originálny produkt, za ktorý ľudia radi zaplatili.

Apple za jeden jediný rok vďaka skvelému nápadu dokázalo doslova ovládnuť celý trh s inteligentnými hodinkami. 2/3 predajov zo všetkých takýchto zariadení patria práve jablkovej spoločnosti, tá podľa odhadov analytikov predala za celú dobu predaja už 12 miliónov kusov takýchto hodiniek, to je úctyhodné číslo, najmä ak sa človek pozrie na ich cenovku a nedostatky.

Apple Watch - svetapple.sk

Apple Watch sa vraj rozbehli najmä ku koncu predaja, spoločnosť ich mala za posledný štvrťrok predať okolo 5 miliónov kusov čo určite nie je číslo, za ktoré by sa mal ktokoľvek hanbiť. Apple Watch HW má ale predsalen už 1 a pol roka, preto sa vraj chystá nová generácia s označením Apple Watch S, ktorá príde už o mesiac!

Podľa všetkých rebríčkov sú Apple Watch najlepšie inteligentné hodinky, v tesnom závese sa potom drží Samsung so svojími Gear 2 a novým dizajnom, no a trojicu uzatvárajú Pebble Time, aj keď my by sme tu asi radšej videli niečo typu Moto 360. Uvidíme ako sa tomuto trhu bude dariť ďalej. Analytici totiž očakávajú, že práve vďaka Apple Watch sa tento trh zdvihne do konca roku 2017 až o 48%, čo je fantastické číslo. Máme sa teda na čo tešiť. Na vojnu v oblasti wearable zariadení a Apple tu nebude chýbať!

Apple Watch - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk