Microsoft Office podporuje Touch Bar!

0

Pokiaľ používaš počítač Mac a predtým si bol dlhoročným používateľom inej platformy, konkrétne Windowsu, je viac ako pravdepodobné, že si používal aj Microsoft Office, teda niekoľko „kancelárskych“ programov, bez ktorých sa jednoducho nedá žiť. Je tu Excel, Power Point či Word a ostatné. Apple ponúklo minulý rok pre svoje počítače Touch Bar a Microsoft Office tento Touch Bar naplno využilo. Pozri sa ako! 

Microsoft Office a Touch Bar

Microsoft Office je balík programov vyvinutý spoločnosťou Microsoft, ktorý je v profesionálnych kruhoch asi najpoužívanejším na svete. Môžeš tu vytvoriť prezentácie, texty či tabuľky, ale to ty samozrejme všetko vieš.

Samozrejme, hoci MacOS nie je úplne to, čo sedí k názvu Microsoft Office, aj pre túto platformu existuje verzia, ktorú si môžeš zakúpiť a nainštalovať. Žiaden problém. Po novom sa ti to oplatí ešte viac, pretože vývojári programov dokázali do používania zakomponovať aj Touch Bar a vyzerá to teda dosť dobre!

V programoch máš poväčšine v hornej lište všetko to, čo v nich môžeš robiť. Inžinieri túto lištu skopírovali a premiestnili priamo do Touch Baru, čím vlastne splnili naše očakávania toho, ako sa bude tento OLED pásik používať. Presne nás napadlo použitie v spojení s balíkom Office, no akosi sme sa k tomu nevedeli dostať, nakoľko doteraz nebol dostupný.

Dnes už dostupný ale je a autori odviedli kus dobre práce, ktorú cením. Človek počas písania nemusí kurzorom myši hľadať konkrétnu vec. Stačí ak zdvihne ešte o kúsok vyššie svoj prst a klikne na ňu priamo na Touch Bare. Možno, že to ušetrí len niekoľko sekúnd, ale pri dlhšej práci bude podobný doplnok na nezaplatenie.

Touch Bar je super vec. Je síce pravda, že MacBook sa práve vďaka nemu poriadne predražil, ale čo, je to stále MacBook a za dobré treba zaplatiť. To, ako vyzerá balíček Micorosft Office, pri ktorom sme si istý, že jeho kúpu zvažoval takmer každý súčasný majiteľ MacBooku Pro, si môžeš pozrieť na fotkách nižššie. Páči sa ti takéto riešenie?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk