Pretože testovať iOS 9.0 je príliš mainstream, Apple už testuje iOS 9.1

0

Spoločnosť Apple má v súčasnosti naozaj veľmi veľa roboty s tým, aby stihla doladiť finálnu verziu operačného systému iOS 9. V súčasnosti je totiž testovaný len v beta verziách a Apple si musí byť isté, že všetko bude fungovať na 100%. Server Macrumors však informuje o jednej zaujímavosti, ktorá sa mu objavila na webe. Tvrdí, že sa mu na stránku začalo prihlasovať niekoľko zariadení s iOS 9.1.

Testovanie iOS 9.1

Tento jav nie je nijak neobvyklý, pretože inžinieri, ktorí testujú a vyvíjajú najnovšie operačné systémy častokrát čítajú podobné magazíny ako napríklad macrumors poprípade 9to5mac a následne nás redakcia informuje o existencií nových operačných systémov, o ktorých Apple oficiálne nepovedalo ani slovo. Tentoraz bol však nárast čítanosti naozaj výrazný, no a potom z ničoho nič len tak klesol.

Na grafe z Google Analytics môžeme vidieť, že v období od konca júla po začiatok augusta stúpla a následne klesla návštevnosť z iOS 9.1 naozaj výrazne. Denné návštevy boli zaznamenávané v desiatkach, no dnes sú už mizivé poprípade žiadne. Web bol navštevovaný zo zariadení iPad Air či iPad mini, no doteraz nie je jasné, či išlo o iPad Air 3 a iPad mini 4 alebo súčasné generácie.

Prečítaj si tiež: iPad Pro možno už v novembri!

Nie je teda jasné, prečo spoločnosť Apple testovala iOS 9.1 na týchto tabletoch ale šepká sa, že aktualizácia iOS 9.1 vyjde práve s novými iPadmi a okrem opravy chýb, ktoré sa ukážu až po vydaní iOS 9. Prečo? Mala by obsahovať dodatočné funkcie pre iPad Pro a iPad mini 4. generácie, ktoré však nateraz nepoznáme. Určite si teda treba počkať na oficiálnu verziu!

ios_9_1_jul2015

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk