Apple aktualizoval Final Cut Pro X!

0
Final Cut Pro X - svetapple.sk

Pokiaľ poznáte Final Cut Pro X, pravdepodobne viete, že nejde o hocaký editor, akým je napríklad iMovie. To je len veľmi jednoduchý editor, na rozdiel od Final Cut Pro X, ktorý je reálne využívaný profesionálnymi filmovými štúdiami po celom svete. Pokiaľ ste aj vy medzi jeho používateľmi, pravdepodobne vás potešíme menším updatom, ktorým prešiel!

Aktualizácia

Spoločnosť Apple dnes predstavila novú aktualizáciu na svojom Final Cut Pro X a teda programe, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie v danom odvetví vôbec. Nový update opravuje niektoré drobné chyby, ktoré mohli nastať pri používaní programu a taktiež pridáva zopár zásadných funkcií, vďaka ktorým máte opäť o niečo väčšie možnosti v editácii videa. Ide konkrétne o možnosť pridania 3D titulu, čo určite poteší tých, ktorí tvoria kvalitný obsah.

Ďalej sa tu vylepšili aj farebné korekcie, ako aj farby rôznych filtrov a efektov, ktoré vo Final Cut Pro X taktiež nachádzame. Medzi novinky patrí aj podpora ďalších formátov kamier a GPU akcelerované spracovanie RAW snímkov z RED kamier. Ako sme teda už aj na začiatku avizovali, update nebol príliš veľký, no opäť raz pridal nejaké tie rozšírené možnosti a je veľmi dobre, že Apple nezabúda ani na takéto „drobnosti“.

Final Cut Pro X - svetapple.sk

Final Cut Pro X – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk