Google Chrome Remote Desktop pre iOS je tu!

0
Google Chrome Remote Desktop - svetapple.sk

Google sa rozhodlo, že bude pokračovať v rozširovaní výhod pre používateľov webového prehliadača a predstavilo Chrome Remote Desktop, vďaka ktorému je možné ovládať váš počítač s operačným systémom OS X či Windows na diaľku cez váš smartfón s tým, že na ňom máte nainštalovaný webový prehliadač Chrome, ktorý je v dnešnej dobe veľmi populárny!

Chrome Remote Desktop

Zdá sa, že v Google sa už nemohli pozerať na niektoré streamovacie riešenia konkurenčných služieb, ako je napríklad TeamViewer alebo Slapshot a rozhodli sa predstaviť svoju vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej môžte ovládať váš počítač s nainštalovaným webovým prehliadačom Google Chrome. Najlepšie je, že v Google nemysleli len na používateľov Windowsu a službu sprístupnili aj pre používateľov Macu a tak pokiaľ budete na cestách a narýchlo budete potrebovať nájsť nejaký dokument, nebude to nič zložité ani v prípade, že máte Mac a nie PC. Pokiaľ ste si mysleli, že aplikácia zaberie naozaj veľa miesta vo vašom iPhone či iPade, tak ste na omyle, keďže Google sa podarilo celú aplikáciu „vtesnať“ do 9MB. Pokiaľ teda nemáte miesto, postačí vymazať 10 starých nepodarených fotiek a aplikáciu môžte inštalovať. Pokiaľ však máte zariadenie s iOS 6, máte smolu, keďže je dostupná len pre zariadenia s minimálne iOS 7. Každopádne ide o skvelý krok od spoločnosti Google! Súhlasíte?

Google Chrome Remote Desktop - svetapple.sk

Google Chrome Remote Desktop – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk