Apple môže testovať superrýchlu 5G sieť!

0

Pamätáš si ešte na časy, kedy sme mali k dispozícií len GPRS alebo Edge? Vtedy išlo o extrémne moderné a rýchle internetové pripojenie. V dnešnej dobe to už žiaľ neplatí a pokiaľ človek chytá „biedne“ 3G, už sa veľakrát cíti ako na okraji sveta. Realita je ale taká, že práve mobilná sieť 3G je už dosť rýchla a iPhone ju začal podporovať v roku 2008, keď predstavil iPhone, ktorý sa volal práve iPhone 3G. Dnes už máme 4G/LTE a veľké spoločnosti chcú využívať aj 5G. Apple dnes získalo licenciu na testovanie tejto siete.

Testovanie 5G

Určite vieš, aký je život príjemný s mobilnou sieťou 4G, ktorá je veľmi rýchla a naozaj nič cez ňu netrvá tak dlho, aby sme sa mali právo sťažovať. Vývoj ide ale dopredu a firmy chcú ponúknuť stále lepšie a lepšie pripojenie. Presne preto Apple podal žiadosť na získanie licencie (ktorú už medzičasom získal) od US Federal Communications Commission na testovanie mobilných 5G sietí.

Znamená to teda, že Apple môže skúšať rôzne čipy a komponenty, ktoré takéto pripojenie zabezpečujú. Predpokladá sa, že by sme sa mohli samotného 5G dočkať už na budúci rok v ďalšom iPhone. Apple testuje 5G na frekvenciach 28GHz a 39 GHz. Testovanie prebehne v priestoroch a blízko kancelárií spoločnosti v Milpitas, kde pravdepodobne existuje oddelenie zaoberajúce sa práve mobilnou konektivitou. 5G by malo priniesť neskutočnú prenosovú rýchlosť až 1Gb/s.

A čo ty? Myslíš si, že 5G bude mať zmysel alebo ti plne stačí prenosová rýchlosť súčasného 4G?

iphone - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk