Apple updatovalo iPhone 6 a iPhone 6 Plus!

0
iPhone 6 Plus - svetapple.sk

Spoločnosť Apple urobila jeden pomerne nezvyčajný krok, ktorý má hneď dve vysvetlenia. Jej minuloročné modely iPhone 6, iPhone 6 Plus a iPad Air 2 totiž dostali podporu technológie Bluetooth 4.2. Túto technológiu priniesol ako prvý spomedzi iOS produktov iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ale ako sa ukazuje, spoločnosť ju použila aj pri starších zariadeniach.

Nová technológia

Na internetových stránkach spoločnosti sa objavilo pomerne horúce info, ktoré hovorí o tom, že Bluetooth 4.2 podporu prinášajú aj staršie zariadenia ako iPhone 6 či iPad Air 2. Popravde, táto informácia nás celkom zaskočila, nakoľko spoločnosť Apple nezvykne vylepšovať svoje zariadenia rok potom, ako ich predstaví a na trhu sa predáva už ich novšia generácia. Práve preto sa tu objavuje otázka či spoločnosť vylepšila Bluetooth vďaka updatu iOS 9 firmwaru alebo pozmenilo hardware priamo v zariadení.

Nad týmto môžeme zatiaľ iba dumať, nakoľko iPhone 6 nikto nerozobral a nepreveril, či obsahuje novší čip. Toto by mohol už čoskoro urobiť iFixit, ktorý je špeciálne zameraný na predaj takýchto vecí. Technológia Bluetooth 4.2 je až 2,4 krát rýchlejšia a podporuje 10 násobný dátový prenos, oproti svojej predošlej verzií!

iPhone 6 - svetapple.sk

iPhone 6 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk