Apple znížilo objednávku na 65 miliónov iPhonov 6S/6S Plus!

0

Server Digitimes nás počas dnešného dňa informoval o tom, že spoločnosť Apple znížila svoje objednávky v spoločnosti Foxconn približne o 10 miliónov zariadení. Je to na prvý pohľad pomerne divné, keďže zariadenie ukázalo počas prvého víkendu rekordné predajné čísla ale netreba zabúdať ani na to, že to všetko mohol byť len „chvíľkový úspech“.

Menšie predaje

Je viac než možné, že analytické správy, ktoré zo začiatku vyzerali veľmi nepravdepodobné sa nakoniec s plnou platnosťou naplnia. Prečo? Apple podľa zdroja v Digitimes mierne znížil objednávky svojho iPhonu v továrni Foxconn, ktoré mali byť dodané do konca roka 2015. Možno sa ti to zdá ako hlúposť vzhľadom na to, že objednal behom prvého víkendu predal až 13 miliónov kusov, no netreba zabúdať na to, že medzi prvú vlnu sa tento krát dostala aj Čína, v ktorej je iPhone vyrábaný a potom Nový Zéland. Práve tieto krajiny sa mohli pokojne postarať o približne tretinu predajov.

Digitimes tvrdí, že Apple nariadil, aby Foxconn nevyrobil 75-80 miliónov iPhonov ale len 65-70 miliónov, čo je rozdiel zhruba 10 miliónov zariadení. Ten nie je až taký drastický a vzhľadom k tomu, koľko sa minulý rok predalo iPhonov do konca roka 2014 ani nebude hanba, keď Apple po prvý krát neprekoná predaje z roku pred tým. Spomeňme si minimálne na to, že 13 000 000 iPhonov pri iPhone 5S predávalo Apple 10 dní. Dnes to trvalo len jeden víkend!

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.23.40

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk