Vieme ako prví: iOS 9 Beta 1 má problém s výdržou batérie

0

Apple predstavilo mobilný operačný systém iOS 9, ktorý je naozaj špičkový aj po stránke šetrenia batérie. Dostal hneď dve nové funkcie, ktoré by nám mali šetriť batériu a podľa Apple ju predlžia až o 4 hodiny. Avšak testeri prvej beta verzie iOS 9 majú na batériu a jej výdrž iný názor. Podľa mnohých žerie batériu naozaj vo veľkom. Čo však môže spôsobovať túto chybu?

iOS 9 beta 1 dlho nevydrží!

Testeri prvej beta verzie mobilného operačného systému iOS 9 majú prvý problém a to s niečim, čo mnohí z nás považujú za jednu z najpodstatnejších vecí v našich iPhonoch. Problém je s batériou, ktorej percentá ubúdajú podstatne rýchlejšie, ako v predošlej bete iOS 8.4 poprípade v iOS 8.3. Jeden používateľ dokonca tvrdí, že na jeho iPhone 6 sa batéria vybíja až o polovicu rýchlejšie, čo určite nie je príliš reprezentatívne číslo. Určite sa však jedná len o chybu.

V nastaveniach totiž iOS 9 ukazuje, že najviac batérie žerie odomknutá/zamknutá plocha. Bežné hodnoty sa pohybujú okolo 15-30%. V prípade novinky sa táto hodnota šplhá až vyše 60%, čo určite nie je úplne normálne. Obvinenia padajú najmä na novú „inteligentnejšiu“ Siri, avšak nie je úplne isté, či ide o hlavného aktéra tohoto problému. Apple by malo túto nepríjemnosť vyriešiť v druhej betaverzii iOS 9.

Tu pekne vidno, ako mizne baterka prakticky na zamknutej či odomknutej ploche! - svetapple.sk

Tu pekne vidno, ako mizne baterka prakticky na zamknutej či odomknutej ploche! – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk