iFixit rozobral MacBook s 12″ retina displejom

0
iFixit a Retina MacBook - svetapple.sk

Spoločnosť iFixit, ktorá vždy rozoberá ako prvá produkty od spoločnosti Apple a navyše ponúka príslušenstvo či rovno komponenty ako aj návody na výmenu rôznych komponentov vám pravdepodobne netreba predstavovať. Dnes sa dostala k absolútnej novinke – MacBooku s 12″ retina displejom. 

Sami ho radšej neopravujte!

MacBook s 12″ Retina displejom je jeden z najtenších počítačov na svete čo si však vyžiadalo niekoľko nepríjemných kompromisov. Nemyslíme však také kompromisy ako napríklad mobilný procesor či vyššia cena. Myslíme napríklad kompromisy v konštrukcií samotného počítača, ktorý je určený predovšetkým pre tých, ktorí potrebujú byť neustále mobilní, no zároveň si potrpia na vyššom výkone a kvalitnejšom spracovaní či už samotného hardweru alebo softwaru.

Príkladom je napríklad samotný konektor pre batériu, ktorý sa nachádza až hlboko pod základnou doskou a je pomerne komplikované sa k nemu vôbec dostať. Len tak mimochodom, základná doska je neuveriteľne malá vzhľadom na to, že sa Jablkovej spoločnosti podarilo zmenšiť ju oproti tej, ktorá bola použitá v MacBooku Air 11″ až o 67%. Ďalším nutným kompromisom bolo napríklad lepenie batérie priamo na konštrukciu hliníkového telatohto počítača. Práve to je fakt, prečo iFixit neodporúča domáce opravy vzhľadom na to, že MacBooku 12″ s retina displejom sal v náročnosti opráv len jeden 1 bod z 10, čo je v danej stupnici myslené ako najnáročnejšie vôbec!

iFixit pridal aj pomerne vtipnú fotografiu, kde nový MacBook porovnáva ešte so starým plastovým, ktorého hrúbka vyzerá v porovnaní s novinkou pomerne vtipne! 🙂

MacBook vs. Macbook - svetapple.sk

MacBook vs. Macbook – svetapple.sk

MacBook s 12" retina displejom - svetapple.sk

MacBook s 12″ retina displejom – svetapple.sk

iFixit rozebral nový 12" Retina MacBook 2015

iFixit – svetapple.sk

iFixit - svetapple.sk

iFixit – svetapple.sk

lepidlo pod batériou - svetapple.sk

Lepidlo pod batériou – svetapple.sk

 

 

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk