iPod Nano siedmej generácie bol prvým a jediným iPodom, ktorý podporoval používanie bezdrôtových slúchadiel cez Bluetooth. Taktiež bol ale jediný, ktorý disponoval 9-pinovým Lightning portom. Ten spoločnosť Apple predstavila spolu s multimediálnym prehrávačom ešte v roku 2012.

Zariadenie sa spoliehalo na vlastný operačný systém. Aj keď ten sa na oko tváril ako iOS, v skutočnosti šlo o omnoho jednoduchší softvér, ktorý mal podobný dizajn používateľského rozhrania.

V princípe teda nie je samozrejmé, že by mal podporovať nabíjanie Apple Pencil. Nie každé zariadenie s Lightningom dokáže odovzdávať prúd. Množstvo z nich ho iba prijímajú.

Tento fakt sa rozhodol na vlastnej koži preveriť youtuber Will It Work?. Do staručičkého iPodu Nano zapojil svoju Apple Pencil a so zvedavosťou čakal, čo sa bude diať. Výsledok bol prekvapivý.

Zariadenie začalo ceruzku okamžite nabíjať a nešlo pri tom len o povrchové dopĺňanie energie. Percentuálna kapacita batérie v Apple Pencil sa skutočne zvýšila z 80 % na 100 %, pričom však v iPode Nano ubudlo 75 % z pôvodného nabitia.

Funguje aj iné príslušenstvo 

Redakcia magazínu iDropnews.com sa rozhodla samotný test zopakovať, pričom dospela ku podobným záverom ako vo videu. Okrem toho však vyskúšala aj iné príslušenstvo, ktoré by sa dalo do iPodu Nano teoreticky zapojiť.

Prečítajte si tiež  Rozlúčte sa s iPodom Nano. Odteraz patrí na zoznam vintage produktov.

Hovoríme napríklad o 3,5 mm Lightning konektore, čítačke SD kariet či prevodníku na USB. Tu sa však ukázali skutočné limity jednoduchého operačného systému, ktorým disponuje tento multimediálny prehrávač. Pri všetkých pripojených produktoch zasvietila na drobnom dotykovom displeji hláška, že nie sú podporované.

iPod Nano pri tom dovoľuje prehrávanie filmov alebo ukladanie fotografií. Na všetko však potrebujete počítač a v ideálnom prípade aj program iTunes. Ináč ich sem nedostanete…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -