Aký bude iPhone v roku 2018?

0

Hoci je len začiatok roka 2018, už dnes sa pomaly začína špekulovať nad dalším krokom spoločnosti Apple v oblasti mobilných zariadení. Minulý rok zamiešal karty celkom nový iPhone X, ktorý okrem nového displeja na celej prednej strane ponúkol aj odomykanie pomocou tváre. Toto zariadenie bude mať nástupcu v podobe X2. Dokonca by sme sa mali dočkať aj verzie X2 Plus! Čo však s iPhonom 8? Aj tomu príde nástupca. Bude to iPhone 9. Dokonca sa šepká aj o iPhone SE 2

iPhone X2

Predtým ako začneme špekulovať nad novým nástupcom modelu 8, mali by sme si niečo povedať o vrchole ponuky. Ten by mal tvoriť pár zariadení a to model X2 a X2 Plus. Oba telefóny budú nadväzovať na minuloročný model iPhone X, ktorý vzbudil veľký obdiv a získal si desiatky miliónov zákazníkov aj napriek svojej prehnanej cenovke. Už dnes ale vieme, že cenovka bude mieriť ešte vyššie. Menší telefón ponúkne uhlopriečku 5,8″ (teda ako dnešný iPhone X). Zhodovať sa bude aj ppi, ktoré sa má držať na úrovni 458.

Potom tu budú vylepšenia predovšetkým vo vnútri zariadenia. Dokonca nepredpokladáme ani v to, že sa nejako zásadne bude meniť dizajn. iPhone X je predsa len iný a firma bude chcieť z neho vyťažiť maximum. Preto ho použije aj na nastávajúcu generáciu. Dočkáme sa teda lepšie výkonu, lepších fotoaparátov či možno väčšej baterky. Inák by mal mať X2 všetko, čo má aj dnešné X-ko. Dôležitejšie je ale spomenúť verziu X2 Plus, teda obor v ponuke smartfónov.

Apple by to malo zase trošku prestreliť a ponúknuť až uhlopriečku 6,5″! Ja sám za seba musím povedať, že iPhone X mi náramne vyhovuje pre menšie rozmery a väčší displej ako som mal na 7 Plus. Je teda otázne, kto bude klientela. Navyše väčší displej znamená väčšiu cenu.Tak či onak, model X bude mať dvoch nástupcov, na ktorých sa veľmi tešíme! Cena by sa mala pohybovať na úrovni 1149-1499$

iPhone X2 príde ako 5,8" a 6,5" model. Väčší z dvojice ponesie označenie X2 Plus - svetapple.sk

iPhone X2 príde ako 5,8″ a 6,5″ model. Väčší z dvojice ponesie označenie X2 Plus – svetapple.sk

iPhone 9

Poďme na nástupcu modelu iPhone 8. Čo môže Apple v tomto smere urobiť aby dokázalo uspokojiť svojich zákazníkov, no zároveň nepredbehlo inovácie, ktoré položí iPhone X2 a iPhone X2 Plus? Čo sa týka veľkosti, v podstate to bude taký kompromis. Dočkáme sa uhlopriečky 6,1″. To je síce o niečo viac, ako má iPhone X (X2) avšak o niečo menej ako by mal mať iPhone X2 Plus. Ďalší rozdiel bude tiež v tom, že tento displej nebude fungovať na technológií OLED ale na špeciálnej LCD. Vďaka spoločnosti Samsung Display dokáže Apple vyrobiť také LCD panely, ktoré môžu byť na celej prednej strane iPhonu a dokonca potrebujú ešte menšie okraje ako OLED (kde sú skutočne len minimálne).

S displejom to nebude všetko. Na to, aby Apple nalákalo zákazníkov na drahší a lepší model, pravdepodobne odstráni aj 3D Touch (aj keď s touto víziou nie sme celkom stotožnený a myslíme si, že je skôr nepravdepodobná). Kedy naposledy Apple odstránilo technológiu z iPhonu, ktorá tu už bola? iPhone X predsa nie je nástupcom modelovej rady iPhone 8, je to samostatná kategória. Inými slovami. „Osmička“ 3D Touch mala a preto by ho mala mať aj generácia 9.

Po stránke dizajnu by iPhone 9 nemal ponúknuť celokovové telo ale len hliníkové tak, ako tomu bolo v prípade starších modelov doteraz. Rovnako tak by na zadnej strane nemal ponúkať dvojitú šošovku fotoaparátu. Objaviť by sa tu mala len jedna šošovka. Z výkonnostného hľadiska očakávame silnejší procesor, Apple A12. Pamäť RAM poskytne 3GB. iPhone X2 a X2 Plus by mali mať až 4GB. Bude to teda síce horšie, ale stále veľmi dobre. Úložisko bude k dispozícií pravdepodobne rovnaké ako je aj dnes. Dočkáme sa teda 64GB a 256GB verzie. Cena sa bude pohybovať na úrovni 699-799$

iPhone 9 ponúkne 6,1" LCD displej na celej prednej strane. Pôjde však o technológiu LCD - svetapple.sk

iPhone 9 ponúkne 6,1″ LCD displej na celej prednej strane. Pôjde však o technológiu LCD – svetapple.sk

iPhone SE 2

o iPhone SE 2 budeme hovoriť len opatrne. Koniec koncov, to či sa dostane naozaj na trh nám zatiaľ naznačujú len dodávateľské reťazce spoločnosti Apple. Tak či onak, telefón by mal ponúknuť upravený dizajn. Na zadnej strane sa pri tom dočkáme celkom nového skleneného panelu, vďaka ktorému bude možné zariadenie nabíjať aj bezdrôtovo. Od telefónu ale vraj nemáme očakávať žiaden displej na celej prednej strane. Rovnako tak nie senzor Face ID. zákazník dostane klasický Touch ID.

Špekuluje sa aj nad tým, kedy vlastne tento produkt uzrie svetlo sveta. Dopredu sa to samozrejme na 100% odhadnúť nedá, ale predpokladá sa, že by to mohlo byť počas tohtoročnej WWDC, ktorá je síce zameraná predovšetkým na software, no ako sme sa presvedčili minulý rok s iPadmi, môžu prísť aj hardvérové zariadenia. Samozrejmosťou je potom fakt, že iPhone SE druhej generácie bude tak ako jeho predchodca vynikať výhodnou cenou. okolo 399-499$.

iPhone SE 2 príde s novým dizajnom ale starými technológiami - svetapple.sk

iPhone SE 2 príde s novým dizajnom ale starými technológiami – svetapple.sk

Verdikt

Nasleduje verdikt, v ktorom si to celé zhrnieme. Apple určite ani tento rok nezaspí na vavrínoch a svojim zákazníkom bude chcieť dať čo najväčší dôvod aby svoj súčasý iPhone jednoducho aktualizovali. To či sa to ale firme podarí je na teraz veľmi otázne. iPhone X2 a iPhone X2 Plus budú musieť prísť s niečim, čo nemá ani súčasné X-ko.

Myslíme si, že nebude stačiť len lepší výkon a fotoaparát. Apple sa bude musieť snažiť viac. iPhone 9 si určite nájde svojich stálych. Bude to iPhone za rozumnú cenu, ktorý postačí stredne náročnému používateľovi. No a čo model SE 2? Pôjde vlastne o takú vstupenku do sveta iOS 9. Telefón bude menší, no stále to bude iPhone ako každý iný. Vyzerá to teda nádejne. Predpokladajú sa až 4 nové produkty z tohto odvetvia. To bude rok!

Takto by to malo vyzerať v roku 2018 - svetapple.sk

Takto by to malo vyzerať v roku 2018 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk