Apple možno využil medzeru v určovaní zlata vo svoj prospech!

0
Apple Watch Edition - svetapple.sk

Spoločnosť Apple vstúpila na trh s inteligentnými hodinkami Apple Watch, ktoré sa už čoskoro začnú predávať. Ich najdrahšia verzia, ktorá je vyrobená z 18-karátového zlata stojí aj 10 000$, čo je na spotrebnú elektroniku pomerne veľa peňazí. Cena zlata sa však odhaduje len na 1000$, no vraj môže byť aj omnoho nižšia!

Apple našlo medzeru!

Aj napriek tomu, že spoločnosť Apple uviedla na trh zlaté hodinky, hodnota zlata by v nich mala byť podľa čínskeho portálu qq.com o niečo menšia ako býva pri ostatných zlatých výrobkoch. Podľa všetkého sa Apple podarilo nájsť medzeru, vďaka ktorej je zlato 18- karátové, no v skutočnosti má omnoho nižšiu hodnotu. Expert na zlato Dr.Drang potom vysvetľuje, že 18- karátové zlato obsahuje 75% rýdzeho zlata, no a potom 25% rôznych prímesí (poväčšine striebra). Apple vo svojich hodinkách Apple Watch však nepoužíva ako prímes striebro ale špeciálne keramické kompozity!

Apple Watch Edition - svetapple.sk

Apple Watch Edition – svetapple.sk

Tie robia zlato omnoho odolnejším, no zároveň aj výrazne znižujú jeho hodnotu. Zdroj sa odvoláva na patentovú prihlášku z konca minulého roka. To, že je však hodnota zlata o čosi nižšia neznamená, že sa to ozrkadlí aj na počte karátov. Stále totiž spĺňa všetko potrebné k tomu, aby ich bolo 18!

To koľko má zlato v skutočnosti karátov sa zisťuje podľa jeho váhy. 18-karátové zlato bežne obsahuje na 75g čistého zlata 25g striebra. Pokiaľ sú však keramické kompozity ľahšie ako striebro či iné používané kovy, mohli by zabrať omnoho viacej miesta, čím by vlastne podiel čistého zlata výrazne klesol. Klesol by až na polovicu ako vypočítal jeden z odborníkov na zlato. Samozrejme tieto informácie nie sú ničím podložené a tak ich môžme považovať len za špekulácie. Každopádne, pokiaľ sú pravdivé, tak sa Apple ukazuje ako neuveriteľne špekulantská firma!

Apple Watch Edition - svetapple.sk

Apple Watch Edition – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk