Apple zmaže všetky dáta zo serverov Cloud Kit!

0

Spoločnosť Apple podľa všetkých informácií už na zajtra, 8. júla, chystá predstavenie nových beta verzií iOS 8 a OS X Yosemite. Jedným z krokov, ktorým to čiastočne naznačila je zmazanie všetkých dát zo serverov Cloud Kit!

„Reštart“

Celkový reštart serverov sa bude týkať troch služieb. Pôjde o iCloud Photos, iCloud Drive a Mail Drop. Apple v mailovej prílohe varoval vývojárov, že podobný reštart sa môže počas beta testovania ešte niekoľkokrát zopakovať! 

iCloud Photos Library

Fotografie, ktoré sa doposiaľ nachádzali v iCloud Photos Library, budú pred zmazaním automaticky uložené do zariadenia a potom sa nahrajú späť do Cloudu.

icloud1

iCloud Photos – svetapple.sk

iCloud Drive Library

Po upgrade, kedy budú zmazané všetky dáta, bude stačiť službu znova aktivovať v nastaveniach a všetky dokumenty budú automaticky kopírované do iCloud.

iCloud-Drive

iCloud Drive – svetapple.sk

Mail Drop

Poslednou službou, ktorej sa obnova týka je Mail Drop, pri ktorej budú musieť byť všetky prílohy odoslané znova, pretože tie staré po vymazaní Cloud Kit-u zmiznú.

Tieto zmeny sa však týkajú len užívateľov, ktorí momentálne testujú beta verzie nových operačných systémov iOS 8 a OS X Yosemite. Preto, pokiaľ máte iOS 7, netreba sa ničoho obávať!

ios_8_beta_2_iphone_hero

Tieto zmeny sú údajne predzvesťou zajtrajšieho predstavenia novej beta verzie iOS 8! – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk