iOS dorovnal historicky po prvýkrát predaje PC s Windows!

0
iOS 7 - svetapple.sk

Apple láme počas posledných rokov azda každý jeden rekord, ktorý sa mu postaví do cesty. Ide dopredu ako plne naložený vlak, ktorý nemá brzdy, je to niečo neuveriteľné. Pred pár dňami boli napríklad ohlásené finančné výsledky za 3. fiškálny štvrťrok spoločnosti a ako sa podarilo zistiť, Applu sa darí naozaj dobre. Predaje dokonca dokázali poraziť PC s Windows!

iOS stúpa a Windows klesá

Počas tohto roka sa spoločnosti Apple podarilo vôbec po prvýkrát dorovnať predaje Windows PC so svojimi iOS zariadeniami. iPhonov a iPadov sa dokopy predalo 57,9 milińa kusov, vďaka čomu mohli dorovnať predaje Windows PC, ktoré neustále klesajú. V posledných rokoch je táto platforma zastaralá a používatelia buďto prechádzajú na tablety alebo jednoducho kúpia Mac aj keď to je len naozaj malé percento. Skrátka Windows PC nepoužíva každý tak, ako pred pár rokmi, lebo ho používať nepotrebuje a má na to úplne iné zariadenia, ktoré mú umožnia niekdajšiu prácu z počítača. Na následujúcom grafe uvidíš, ako postupne predaje Windowsu klesajú a iOS naopak rastú vďaka čomu sa obe krivky dorovnali.

Len dodáme, že konkurenčný Android dokázal dobehnúť Windows PC ešte v roku 2012 čím si v tomto smere vybudoval viacmenej prvenstvo, no netýkalo sa to jedného smartfónu tak, ako v prípade iOS. iOS totiž nájdeš jedine na iPhone (a ešte na iPade), Android naopak na každom inom zariadení. Práve preto je veľkou vecou to, že už aj iOS dokázal pokoriť Windows PC.

Graf Windows vs. iOS - svetapple.sk

Graf Windows vs. iOS – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk