Nabíja sa ti iPhone pomaly? Nepoužívaj predlžovačky!

0
Nabíjačka - svetapple.sk

Tento článok píšem čisto z vlastnej skúsenosti, kedy sa ukázalo, že som chybu urobil ja a nie Apple. Vzhľadom na fakt, že vlastním iPhone 6 Plus, ktorý ponúka naozaj obrovskú batériu (2915mAh), už som si tak nejako zvykol na to, že nabijem približne raz denne, čo mi absolútne vyhovuje. Avšak môj iPhone sa doteraz nabíjal príliš pomaly. Zo začiatku som myslel, že je to bežné, no potom som objavil skutočnú príčinu.

Nepoužívaj predlžovačky!

Už takmer od prvého dňa som si naň napojil predĺženie pomocou USB kábla, vďaka ktorému som mohol telefón pohodlne ovládať na nabíjačke aj v posteli, bez toho aby som ho vytiahol z elektriky. Bolo to naozaj super, no akosi som si neuvedomil, že kábel môže spôsobiť dlhší cyklus nabíjania. Rozmýšľal som nad tým naozaj dlho, prečo sa mi zariadenie nabíja tak príšerne pomaly, no potom som videl, že ďalší iPhone 6 Plus sa nabíjal podstatne rýchlejšie. Neveril som vlastným očiam a tak som si chcel túto skutočnosť overiť na vlastnej koži.

Napojil som preto svoj iPhone na nabíjačku, na ktorej sa pred chvíľou nabil druhý iPhone podstatne rýchlejšie, no a tú zmenu som si všimol prakticky okamžite. Neskôr som rozmýšľal ako sa mohla nabíjačka pokaziť, keď stále nabíja. No a potom som si uvedomil, že celý proces možno môže spomaliť aj USB kábel. Vytiahol som ho preto a hľa, problém je vyriešený. Preto, pokiaľ používaš niečo podobné, nebuď prekvapený, že sa ti telefón skôr vybíja ako nabíja. Je to naozaj pomalé riešenie a pohodlnejšie je  nepoužívať pri nabíjaní  iPhone nijakú predlžovačku!

Niečo podobné som použil aj ja, no žiaľ spomaľovalo to proces nabíjania! - svetapple.sk

Niečo podobné som použil aj ja, no žiaľ spomaľovalo to proces nabíjania! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk