Siri bude možno už čoskoro hovoriť po slovensky!

0
Siri-svetapple.sk

Každý z nás pozná hlasovú asistentku Siri, ktorá bola predstavená ešte v roku 2011. Prešli už takmer štyri roky od tej chvíle, kedy sa objavila ako súčasť iPhonu 4S, no ešte stále nevie rozprávať slovenským jazykom. To sa však môže už čoskoro zmeniť! iOS 8.1.2 totiž obsahuje špeciálnu zložku, v ktorej sa nachádzajú príkazy pre asistentku Siri v slovenskom, českom a dokonca aj poľskom jazyku!

Siri v slovenčine!

V iOS 8.1.2 sa objavila nová skvelá informácia a to v podobe nášho rodného jazyka (ale aj českého či poľského), ktorý bol objavený v súbore Localizable.strings. Ide o súbor s príkazmi a pridelenými textovými reťazcami špeciálne pre hlasovú asistentku Siri. To, že sa objavili tieto súbory priamo v iOS 8.1.2, je pre nás všetkých samozrejme skvelou správou, keďže to môže naznačovať to, že sa hlasová asistentka Siri konečne naučí rozprávať aj po slovensky a teda bude reálne využiteľná aj v našich končinách. Zatiaľ presne nevieme, kedy sa jej dočkáme, no vieme, že Apple so slovenským jazykom počíta a nachádza sa v dokumentoch Siri! Uvidíme teda ako veci pôjdu a o všetkom vás samozrejme budeme pravidelne a v čas informovať! Tak čo tešíte sa?

Siri-svetapple.sk

Siri-svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk