Siri zachránila mladíka spod dodávky!

0
Siri - svetpple.sk

Sem tam sa stane, že iPhone zachráni niekoho, komu by za iných okolností hrozila istá smrť. Prednedávnom sa napríklad stalo, že iPhone 5C zachránil istej osobe život po tom, ako schytal strelu z brokovnice. Tiež si však istá Ruska kvôli iPhonu a selfie nechtiac strelila do hlavy. Tento krát tu je však príbeh, ktorý hovorí o zachránenom mladíkovi, ktorému pomohla prežiť Siri.

Siri záchrankyňa

Hlasová asistentka Siri, ktorá je tu s nami už prakticky od roku 2011 zachránila istému 18 ročnému mladíkovi pochádzajúcemu z Tenessee život. Počas opravy svojho nákladného auta totiž žeriav zlyhal a dodávka spadla priamo na neho. Ruky mal pritisnuté k zemi a nemohol sa prakticky ani len pohnúť.

Vzhľadom na to, že v okolí práve nikto nebol, jeho volanie o pomoc zostalo márne. Vtom sa však stalo niečo, vďaka čomu je mladík živý a zdravý. Keďže mal telefón vo svojom zadnom vrecku váhou svojho tela naň zatlačil. A práve to mu zachránilo život.

Prečítaj si tiež: Siri je opäť vtipná, na otázku “What does the fox say?” odpovedala takto!

Spod zadku sa mu totiž ozval známy hlas hlasovej asistentky Siri, ktorá ho potešila klasickou vetou „What can I help you.“ Osemnásť ročný mladík samozrejme neváhal a pomocou Siri si okamžite zavolal 911. Pomocou tejto linky, čo je vlastne Americká verzia 112 si už bezproblémov zavolal pomoc, ktorá pohotovo prišla a zachránila mu život. Keby v zadnom vrecku nemá telefón, pravdepodobne by tu dnes už medzi nami nebol.

Siri-svetapple.sk

Siri-svetapple.sk

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk