Tim Cook: Nechceme spájať iOS a OS X!

0

Ešte pred predstavením iPadu Pro sme ti priniesli nejednu správu o tom, že spoločnosť Apple by mohla pri tomto zariadení urobiť menšiu výnimku a spojiť dva operačné systémy iOS a OS X, čím by vlastne vznikol taký „hybridný“ operačný systém. Tim Cook sa ale dnes vyjadril, že nijaké zlučovanie nebude! OS X a iOS zostanu pekne oddelené a určené pre svoje zariadenia!

Mac nebude mať dotykovú obrazovku

Tim Cook sa počas dnešného dňa vyjadril na jednu veľmi kontroverznú otázku ohľadom spájania operačných systémov, ktoré Apple v súčasnosti ponúka. Potvrdil nám vlastne to, čo sme si už všetci tak trochu mysleli. Apple nebude spájať iOS a OS X do jedného OS. Hlavným dôvodom je vraj fakt, že Apple v blízkej budúcnosti neplánuje do Macu priniesť dotykovú obrazovku tak, ako to ponúkajú niektoré Windows 10 počítače.

Apple však nepociťuje, že by bolo voči Windowsu nejakým spôsobom zaostalé, práve naopak. Tim uviedol, že s Microsoftom nechce bojovať ale naopak spolupracovať. Čiastočne sme to mohli vidieť aj na tohtoročnej Keynote, kde Microsoft predstavoval svoje aplikácie pre iPad Pro priamo na pódiu. Okrem iného Microsoft ponúka obrovské množstvo svojich aplikácií pre iPhone!

20150608203738-apple-ipad-osx-wwdc-iphone

 

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk