iOS je zodpovedné za 72% tržieb počas Black Friday!

0
iOS 8 - svetapple.sk

Mobilný operačný systém iOS sa vyznačuje predovšetkým svojou stabilitou, na ktorú najväčší konkurent od Google –  Android, jednoducho nemá. Aj napriek tomu, že predstavuje len približne 12% podiel na trhu so smarfónmi, tržby, ktoré boli uskutočnené počas Black Friday z našich iPhonov či iPadov boli naozaj ohromujúce!

Čísla

Všetko sa to dá v podstate veľmi jednoducho vyjadriť v číslach. Kým iOS pokrýva celkovo len 12% mobilného trhu, Android pokrýva až 82%. Keď si to teda zhrnieme v číslach, zistíme, že vývojárom by sa asi ani nemalo oplatiť optimalizovať aplikácie či webové stránky pre nejaký Apple. Pokiaľ sa však na to pozrieme z iného hľadiska, zistíme, že je to presne naopak. Množstvo používateľov Androidu si totiž aplikácie sťahuje „na čierno“, pretože im to systém umožňuje. V prípade iPhonov či iPadov je to taktiež možné, no používatelia radšej zaplatia nejaké to €, ako by mali inštalovať Jailbreak. To, že sa do iOS oplatí investovať však nepotvrdzujú iba nákupy aplikácií, ale aj výsledky z Black Friday! Totiž, kým pri konkurenčnom Androide bolo nákupov počas tejto akcie len približne 21%, iOS ich zaznamenal až neskutočných 79%! iOS však nevyhral len v celkových objednávkach ale aj vo výške objednávok. Zatiaľ čo pri konkurenčnom Androide činila jedna objednávka okolo 98,07 $ pri iOS to bolo až 121,86 $. Zdá sa teda, že aj napriek výrazne nižšiemu podielu na trhu sa do iOS oplatí investovať viac, ako do Androidu!

b_id_421716_apple_store

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk