Ako zaujať s novými iPhonmi? Takto!

0

Apple je producentom asi najpredávanejšieho smartfónu na svete. iPhone je hit a fenomén tejto doby. Už 9 rokov láme predajné rekordy a očividne s tým nechce skončiť. Pravda, Applu sa možno posledné mesiace až tak dobre nedarilo s predajmi najnovšieho modelu 6S, ale všetko by to mohol napraviť model 7, ktorý má čo ponúknuť, aj keď to tak nevyzerá. Definovali sme, čo by mohlo byť asi najväčším lákadlom na kúpu nového iPhonu 7! 

Ako zaujať s novými iPhonmi? Takto!

iPhone 7 príde už v septembri tohto roka a podľa toho, čo sme zatiaľ mohli vidieť, to zas nebude až také prekvapenie. Dizajn nebude žiadna revolúcia ale skôr „evolúcia“ modelu 6S, ktorý je len vylepšenou verziou iPhonu 6. Zmeniť by sa mal tvar plastových pásikov či vystupujúcej šošovky fotoaparátu, čo zrejme mnohých od kúpy odradí. Popravde, vyšší výkon asi nebude to, prečo budú ľudia novinku kupovať.

Dôvod by mohol byť celkom niekde inde a bude súvisieť so správou, ktorú sme ti priniesli len prednedávnom. iPhone 7 by mal priniesť 32 GB pamäť, avšak nebude to druhá pamäťová varianta ale naopak, prvá, čo znamená, že nahradí dnes už pomerne nedostačujúcu 16 GB verziu. Ďalšie pamäte by mali byť potom dostupné v 128 GB a 256 GB variantoch. To či Apple zaradí aj 64 GB pamäť zatiaľ nevieme, ale čisto z marketingového hľadiska môžeme očakávať, že skôr nie ako áno.

A prečo by malo byť úložisko hlavnou vecou, prečo začnú ľudia kupovať iPhone 7? Je to jednoduché. Mnohým zákazníkom sa to bude zdať ako veľmi výhodné a aj keď už budú rozhodnutí vymeniť svoj iPhone za niečo iné, Apple u nich zaboduje s novým argumentom a to tým pamäťovým. Množstvo ľudom totižto základná 16 GB verzia odrádzala od kúpy. Teraz budú mať o dôvod viac kúpiť si iPhone.

Povedzme si na rovinu, že to, čo platilo kedysi, sa začína teraz obracať proti Applu. Pred rokom či možno dvoma neexistovalo, žeby majiteľ iPhonu prešiel na Android. V dnešnej dobe to začína byť úplne bežné a Apple zbytočne stráca zákazníkov. Konkurencia Apple veľmi rýchlo dobehla a spoločnosť sa musí veľmi snažiť, aby ho aj nepredbehla. Znamenalo by to veľké problémy pre celú firmu!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk