iPhone 6S neponúkne Force Touch ale 3D Touch!

0

Spoločnosť Apple v súčasnosti v plnom prúde pracuje na tom, aby bola najnovšia konferencia, ktorá sa odohrá v divadle Billa Grahama čo najdokonalejšia. Aj keď je predstavenie nových produktov už takpovediac „na spadnutie,“ stále sa dozvedáme nové informácie ohľadom ich predstavenia. Medzi ne patrí napríklad informácia o tom, že nový iPhone ponúkne 3D Touch display!

3D Touch display

Práve tak by sa mal volať displej, ktorý už o 2 dni uvidíme na iPhone 6S a na iPhone 6S Plus. Tento displej bude disponovať technológiou Force Touch a teda technológiou, ktorá dokáže rozpoznať tlak stlačenia na displej. V tomto prípade však táto technológia nebude len taká „hocijaká“ a Apple kvôli nej premenuje Retina displej na 3D Touch display. Bude to z dvoch dôvodov. Tým prvým je azda fakt, že Huawei už stihlo predstaviť svoj Force Touch smartfón a teda ukradnúť Applu názov pre túto technológiu použitú v technologickom priemysle. Druhý dôvod je, že Force Touch pre iPhone sa bude odlišovať od toho, ktorý je dostupný pre Apple Watch a MacBook.

Hlavný rozdiel bude ako ináč v stisku. Kým na hodinkách Apple Watch a na Trackpadoch v MacBooku Force Touch klikne 2 krát pri iPhone by sme mali poznať až tri úrovne stlačenia. Prvý bude klasické stlačenie, druhé bude silnejšie stlačenie a tretí bude dlhé intenzívne stlačenie. Apple bude svoj nový 3D Touch display používať predovšetkým na to, aby mohlo používateľom zjednodušiť skratky v systéme iOS 9. Ďalej by mala byť celá táto novinka prístupná aj pre vývojárov hier a aplikácií. Viac sa dozvieme už v stredu o 19:00, keď sa bude konať Keynote. Naša redakcia www.svetapple.sk bude samozrejme pri tom!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk