iPhone 8 vraj môže prísť s funkciou FM rádia!

0

Určite vieš, že iPhone už od počiatku neponúka funkciu FM rádia. Používatelia ho tu mohli počúvať len pomocou Wi-Fi alebo mobilného pripojenia. iPhone 8 ale obsahuje Wi-Fi čip a čip pre mobilné pripojenie, ktoré majú už sériovo vstavané FM tunery. Prečo ich Apple nikdy nepodporoval je záhadou avšak predpokladá sa, že to je kvôli tomu aby sa ľudia nemohli len tak jednoducho dostať k hudobnému obsahu a zakúpili si ho pomocou iTunes či Apple Music. Na FM rádio sa ale začína tlačiť. Dôvod ťa asi prekvapí! 

Rádio kvôli búrke

Určite vieš, že v poslednom období sa cez Spojené Štáty prehnalo hneď niekoľko veľmi silných búrok, ktoré zničili obrovské množstvo majetku a zaplavili niekoľko miest. Škody boli obrovské a ľudia vo veľkom ohrození. Paradoxne práve to môže byť dôvod, prečo by Apple malo priniesť podporu FM rádia do iPhonu. Dôvod je taký, že Apple má vo svojich iPhonoch vstavané FM tunery vďaka Wi-Fi a LTE čipom od spoločnosti Qualcomm. Podpora systému tu ale nie je a nedokáže ich využiť ani žiadna aplikácia. Jediná cesta ako sa dostať k rádiu je buď cez Wi-Fi alebo mobilné pripojenie.

Práve rádio môže byť pri živelných katastrofách jedinou cestou, ako sa dostať k aktuálnym informáciám. Nemusia to byť len informácie o tom, ako živel postupuje, ale aj o tom či sa treba evakuovať prípadne ako sa evakuovať. Akonáhle vypadne prúd a mobilné pripojenie, nastáva aspoň šanca, že sa ti podarí chytiť nejakú rádiostanicu. Ak sa teda náhodou dostane do iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus rádio, vieš, že to nebol len taký obyčajný plán, ale o plán ako zachrániť ľudský život.

 

rádio - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk