Pre toto by si si mal určite prikúpiť CarPlay!

0

Mnoho ľudí sa nás dennodenne pýta na to, či sa oplatí investícia do Apple CarPlay v príplatkovej výbave auta. Je to síce parádna funkcia avšak všetci dobre vieme, že nie je natoľko úžasná aby nám vyslovene ponúkla niečo, čo v palubnom systéme nemáme. Apple to dal len do krajšieho obalu a ponúkol to s lepšou kompatibilitou voči smartfónu. Predsa len je ale jeden dôvod, prečo by si túto položku určite nemal vynechať!

Aktualizácia

Vieme, dnes už aj autá ponúkajú aktualizácie softvéru avšak celý systém určite nevymeníš, jedine ak vylepšíš ten predošlí. Novšie vozidlá budú mať novšie používateľské rozhranie a taktiež iné ovládanie. Na starších autách, vyrobených napríklad pred 5 rokmi už dnes vidíme, že napríklad taká grafika trošíčku zaostáva a možno by sa tu hodilo niečo modernejšie. Čo tak CarPlay? Teória v tomto prípade hovorí, že keď vozidlo raz podporuje CarPlay, už v podstate navždy podporuje CarPlay.

Tento systém by mal byť omnoho častejšie aktualizovaný ako aktualizácie v auto-servisoch a hlavne aktualizácie budú dostupné aj potom, ako bude auto po skončení záruky. Stačí a budeš mať iPhone, ktorý ho podporuje. No a keďže telefón meníš nezávislé od toho, ako meníš svoje auto, je celkom logické, že by si tento príplatok nemal vynechať. Sú tu aj iné dôvody. Vyzerá lepšie ako väčšina súčasných operačných systémov v automobiloch avšak to hlavné, lepšie sa ovláda napríklad za jazdy. Car Play ponúka podobné rozhranie ako iPhon s obrovskými ikonami, ktoré trafíš vždy, keď to potrebuješ.

Rovnako tak tu omnoho jednoduchším spôsobom vyhľadávaš napríklad hudbu či používaš Siri. Je to skrátka stopa Applu v tvojom aute a je to absolútne skvelé. Časom by Apple mohlo používať celkom nové aplikácie či aplikácie by mohli byť o čosi rozšírenejšie. Mohli by sa vo väčšom množstve do CarPlay integrovať. To je niečo, čo ti skrátka automobilka v klasickom rozhraní len tak neponúkne.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt carplay

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk