19 rokov starý Macintosh OS 7.5.5 na Apple Watch!

0
Power Mapc - svetapple.sk

Apple Watch boli predstavené len minulý rok a začiatok predaja začal až počas tohto roka. Tak či onak, tento maličký zázrak, ktorý sa stal razom najpredávanejším vo svojej kategórii ukazuje to, aký technologický pokrok zaznamenala technológia za posledných takmer 20 rokov. Kým v roku 1996 sme potrebovali na rozbehnutie Macintosh OS 7.5.5 poriadne veľký Mac Power PC, dnes stačia pár gramov vážiace hodinky Apple Watch.

Macintosh 7.5.5 na Apple Watch

Určite padne otázka typu, „A načo je to dobré?“. Odpoveď na túto už klasickú otázku znie: „Na nič“. Je to len jednoducho zábavka vývojárov, ktorí chcú vyskúšať to, čo dokážu hodinky Apple Watch bez nutnosti prepojenia s iPhonom. Toto maličké zariadenie spustí 19 rokov starý operačný systém z počítača, ktorý bol vo svojich časoch naozaj veľkým a ťažkým. Apple Watch sú hodinky a vážia len niekoľko desiatok gramov.

Je teda pekne vidno, ako technika rýchlo napreduje a čo dokáže zariadenie, ktoré je vo svojej triede na pomerne nízkej výkonnostnej úrovni a jeho výkon je oproti súčasným smartfónom naozaj maličký.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk