Apple plánuje postaviť ďalšiu solárnu elektráreň!

0

Spoločnosť Apple sa v poslednej dobe riadi heslom „zanechajme svet krajším, ako sme ho objavili“ . To platí aj  v tomto prípade, kedy chce jablková spoločnosť postaviť ďalšiu solárnu elektráreň v Severnej Karolíne.

Nová solárna elektráreň

Na poli neďaleko dátového centra v Severnej Karolíne, Apple postaví svoju, v poradí už tretiu, solárnu elektráreň. Tá bude samozrejme jedným zo zdrojov pre dátové centrum, ktoré sa v tomto meste nachádza a celkovo jablkovú spoločnosť vyjde na 55 miliónov amerických dolárov. Táto elektrina by mala dávať spolu 17,5 megawattov energie. Momentálne ho už napája jedna 20 megawattová firma, no to by sa malo v blízkej budúcnosti zmeniť. V Coupertine pracujú na tom, aby ich centrá boli napájané 100% prírodnými energiami ako je napríklad tá solárna či z biopalív, ktoré tiež používajú.

apple-solarna-elektraren

Nová solárna elektráreň by mala dodávať 17,5 megavattov – svetapple.sk

 

zdroj:9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk