iOS 9 má nainštalovaný 70% používateľov!

0
iOS-9-70-percent---titulná-fotografia---SvetApple

Apple sa zdá sa darí s aktualizáciu nového iOS 9 lepšie ako s aktualizáciou minuloročného iOS 8 a my sa ani nečudujeme. Netvrdíme, že by iOS 9 vynikal kvalitou, to jednoznačne nie, ešte stále je čo zlepšovať ale iOS 8 bol oproti nemu katastrofa. Ľudia sa dokonca báli aktualizovať, pretože netušili či sa im to z hľadiska rýchlosti a bezpečnosti vôbec oplatí, lepšie povedané, či update nepokazí viac ako by mal opraviť. iOS 9 ale zdá sa dôveru má, používa ho 70% majiteľov iOS zariadení!

iOS 9 a 70%

Pred približne mesiacom sme ťa naposledy informovali o tom, aký má podiel na trhu iOS 9. Vtedy to bolo 61% s tým, že majitelia iPhonu či iPadu s iOS 8 mali číslicu 30%. Zvyšných 9% potom patrilo už len majiteľom iPhonu či iPadu, ktorý používal ešte starší OS ako napríklad iOS 7 či iOS 6. Momentálne sa ale ľady opäť pohli a čísla trošku zmenili. iOS 9 používa až 70% všetkých majiteľov iPhonu či iPadu pričom iOS 8 znížil svoj podiel na 22%. Staršie systémy potom používa 8% všetkých majiteľov.

Zdá sa, že je na tom Apple o čosi lepšie ako minulý rok v rovnakom období, aj keď povedzme si na rovinu, niečo podobné nie je úplne úspešné (minimálne nie pre Apple) a za éry Steva Jobsa by s najväčšou pravdepodobnosťou padali hlavy. Uvidíme, aký bude mať iOS vývoj v budúcnosti, len dúfame, že bude o čosi lepší ako doteraz, minimálne za posledné roky.

zdroj:appleinsider.com

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk