iPhone 7 má mať 6-jadrový procesor Apple A10

0
iPhone 7 - svetapple.sk

Spoločnosť Apple predstavuje jeden výkonnostný trhák za druhým. iPhone 6S má v sebe procesor Apple A9, ktorý je až o 70% výkonnejší ako procesor Apple A8 v iPhone 6 a po grafickej stránke až o 90% výkonnejší. Na budúci rok by sme sa však mali dočkať taktiež neuveriteľného výkonnostného vylepšenia. Šepká sa totiž o použití ultra-výkonného procesoru so 6 jadrami. iPhone by sa tak mohol dostať na úplne inú úroveň!

Apple A10

Ďalší procesor, ktorý by sme mali nájsť v budúcej generácií iPhonov, by mal niesť názov Apple A10 a jeho výkon by mal byť až abnormálne vysoký. Áno presne tak, Apple chce použiť 6-jadrový procesor, ktorý by bol niekoľkonásobne výkonnejší ako dnes veľmi rýchly procesor Apple A9, použitý v iOS 9. Práve vďaka tomu by Apple v číslach dobehlo svoju konkurenciu a v reálnom využití pravdepodobne ďaleko predbehlo. Tento procesor by sa hodil napríklad pre multistasking na nových iPadoch. Ten síce funguje aj pri Apple A8 či Apple A7, ale novinka by ho mala zvládať úplne najlepšie!

O výrobu tohto ultravýkononného procesoru by sa mal opäť postarať TSMC a Samsung. TSMC by mal mať však tentokrát omnoho väčšie postavenie ako doteraz. Procesor bude u oboch výrobcov vyrábaný 14-nm výrobným procesom tak, ako súčasný Apple A9. Máme sa na čo tešiť!

A10

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk