KGI: Apple Watch objednávky odhadujeme na 2,3 milióna kusov!

0
Apple Watch - svetapple.sk

Analytik KGI Ming-Chi Kuo, ktorý sa preslávil predovšetkým svojimi presnými predpoveďami dnes oznámil, že prvé inteligentné hodinky od spoločnosti Apple, Apple Watch si predobjedná (do konca mája) približne 2,3 milióna zákazníkov. Toto číslo je síce na pomery spoločnosti Apple pomerne slabé, no pokiaľ sa pozrieme na predaje inteligentných hodiniek tak tu môžme vidieť fakt, že Apple možno dokáže predať viac hodiniek za necelé dva mesiace ako všetci výrobcovia za celý minulý rok, a to dokonca niekoľko násobne!

Odhady

Rovnako ako rôzne iné analytické spoločnosti tak aj Ming-Chi Kuo zverejnil svoje odhady o predajoch a predobjednávkach hodiniek Apple Watch, ktoré sa začnú predávať už 24.4. Podľa jeho predpokladu predá spoločnosť Apple do konca mája 2,3 milióna kusov hodiniek, čo je v porovnaní s predajmi iPhonu či iPadu pomerne chabé číslo. Každopádne pokiaľ sa pozrieme na predaje ostatných inteligentných hodiniek je to neuveriteľný úspech, keďže sa hodiniek možno predobjedná 3 násobne viac, ako všetkých inteligentných hodiniek dokopy za celý minulý rok.

Ming-Chi Kuo predpokladá, že najpredávanejším modelom budú základné Apple Watch Sport, ktoré tvoria až 85% predaja. Druhým v poradí budú potom samozrejme Apple Watch, ktoré tvoria asi 15% predaja, no a potom nakoniec zlaté Apple Watch, ktoré netvoria ani 1% predaja. (vzhľadom na to, že si za základnú cenu týchto hodiniek môžte kúpiť asi 30 základných modelov Apple Watch Sport to je celkom pochopiteľné). Apple Watch teda vyzerajú byť úspešným produktom a dúfajme, že sa im v predajoch bude dariť.

Apple Watch Edition - svetapple.sk

Apple Watch Edition – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk