Microsoft po 6 rokoch prekonal Apple!

0

Microsoft je spoločnosť, ktorá bojuje s Applom prakticky už od 80-tych rokov minulého storčia, teda od čias, kedy sa pomaly začali dostávať prvé osobné počítače na trh. Hovorí sa, že Bill Gates ukradol Jobsovi nápad a takýmto spôsobom vznikol najúspešnejší operačný systém na svete. Windows. Tiež sa vraví, že tento nápad ešte pred Gatesom ukradol sám Jobs, a to spoločnosti Xerox PARC, od ktorej odkukal aj nápad s myškou a používateľským rozhraním.

Surface prekonáva iPad!

Microsoft bol roky na vrchole práve vďaka Windowsu, ktorý stále nachádzame na väčšine počítačov, ktoré ľudia vlastnia, Apple ho postupne predbehlo (minimálne v hodnote), vďaka inovatívnym produktom či vlastným operačným systémom, ktoré sú fantasticky vyladené. Apple bol od tej doby vždy na vrchole, ale ako sa ukazuje, po stránke spokojnosti to vyzerá pre Microsoft lepšie ako pre Apple. O analýzu sa postarala spoločnosť J.D. Power, ktorá už roky pripravuje prieskum spokojnosti s tabletmi. Ako sa ukazuje, iPad už nie je na vrchole. Posledných 6 rokov síce bol, no tentoraz získal prvenstvo Surface!

Tento prieskum samozrejme nehovoril o tom, kto koľko predal. V tomto smere by vyhrávalo Apple, avšak ukazoval niečo, čo je ešte oveľa dôležitejšie. Ukazoval to, ako sú majitelia so svojimi zariadeniami spokojní a ako dobre im slúžia či fungujú. Surface je v tomto smere zrejme lepší ako samotný iPad. Zariadenie od Microsoftu získalo v priemere 855 bodov (z 1000) zatiaľ čo zariadenie od Apple 849 bodov. Jasné, je to rozdiel len 6 bodov, ale tento rozdiel pripravil o víťazstvo stále menej populárny iPad, ktorému už niekoľko rokov klesajú predaje. Okrem iného sa na Apple z druhej strany tlačí aj konkurenčný Samsung. Ten je len o 2 body za Kalifornským gigantom.

Surface - svetapple.sk

Spoločnosť, ktorá vytvárala tento rebríček ho však samozrejme nevytvárala len tak na základe jedného názoru, respektíve jednej oblasti. Preverovala ich hneď niekoľko. Dôležité faktory boli napríklad výkon, rýchlosť, dizajn či cena samotného zariadenia a to mohlo spôsobiť problém. Ako iste vieš, špičkové iPady sú síce medzi ľuďmi obľúbené, avšak na druhej strane taký iPad Pro stojí toľko, koľko MacBook a tu už človek skutočne zvažuje to, čo si vlastne vyberie!

Microsoft vyhral na plnej čiare po stránke dizajnu a užitočných funkcií. Ďalší bonusový bod získok tento tablet aj za to, že si naň používatelia môžu zakúpiť množstvo príslušenstva, ktoré je ľahko dostupné. Tablet je všestranný, a tak je jasné, že používatelia nakupujú viac príslušenstva.

Napríklad také pero, Surface Pen dnes používa až 47% používateľov. Niekomu sa môže zdať, že to nie je až tak veľa, ale bude si myslieť opak okamžite po tom, ako zistí, že priemer sa pohybuje na úrovni len 27%! Ďalší plus je aj klávesnica. Tú ma k Surfacu zakúpenú až 51% používateľov zatiaľ čo priemer v segmente je len 14%. Štúdia tiež tvrdí, že Microsoft prekonal Apple napríklad v kvalite materiálov či vzhľade.

To už je skutočne úspech, nakoľko si Apple zakladá predovšetkým na svojom luxusnom dizajne. Spoločnosť vyspovedala 2238 majiteľov, ktorý vlastnili zariadenie kratšie ako rok od októbra do decembra 2016. Hold Apple musí viac zamakať a tento rok novými iPadmi zničiť celú konkurenciu.

Surface - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk