32GB iPhone 6/6 Plus pre Čínu?

0
iPhone 6 - svetapple.sk

Nové iPhony vyštartovali do sveta okamžite s jednou veľmi pozitívnou správou. Teda pozitívnou hlavne pre nás, niektorých používateľov, ktorým 16 GB jednoducho nestačí a potrebujú si kúpiť vyšší pamäťový variant. Za normálnych okolností by sme predobjednávali 32 GB verziu, no Apple urobilo zmenu a tento pamäťový varaint vyradilo z ponuky úplne. Nahradil ho 64 GB, ktorý je ponúkaný za rovnakú cenu. V Číne sa však objavili fotografie 32 GB verzie iPhonu. Ako to teda celé je?

32 GB iPhone 6/6 Plus

Čínsky zákazníci dali dneska ráno do pozornosti celého sveta správu, že v niektorých Apple Storoch sa nachádzajú 32 GB kapacity iPhonu 6/6 Plus. Takáto správa môže vyzerať na prvý pohľad absolútne bláznivo, no doložená bola aj fotodokumentáciu, čo z nej robilo naozaj serióznu informáciu. Objavila sa však jedna chyba. Pokiaľ by niekedy existoval iPhone s 32 GB pamäťou jeho reálna pamäť by mala okolo 28 GB a nie 31,5 GB. Ako však vysvetliť skutočnosť, že kapacita bola doložená aj fotografiami?

iphone-6-beats-music

Špeciálne modely

Pokiaľ ste niekdy skúšali iPhone v obchode špecializovanom na Apple, určite ste si všimli, že nejde o klasické, ale len o akési prezentačné modely. Podľa všetkého sa teda v predajniach naozaj nenachádzajú 32 GB varianty iPhonu 6/6 Plus ale len upravené 64 GB. Podľa všetkého sú nastavené tak, aby umožňovali svojim používateľom zaplniť len 31,5 GB celkového úložiska.Hlavným dôvodom tohoto kroku je pravdepodobne to, že v takomto prípade bude obnovovanie zariadenia do továrenských nastavení o niečo jednoduchšie a samozrejme rýchlejšie.

iphone-6-hair

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk