GoPro Hero 6 vs. iPhone 8 Plus – porovnanie kamier!

0

Pokiaľ si nadšenec akéhokoľvek športu asi si sa už stretol s pojmom „GoPro“. Vlastne môžeš byť nadšenec úplne čohokoľvek. Využitie tejto outdoorovej kamery nemá hraníc a ľudia ju po celom svete kupujú, pretože ponúka rozumnú kvalitu, za rozumné peniaze. Otázne je, či to minimálne v prípade iPhonu 8 Plus nie je trošku zbytočné. Následujúci test porovná kamery. Ktorá vyhrá?

Test

Porovnávať telefón s outdoorovou kamerou je možno trošíčku zvláštne ale áno, aj takéto testy existujú. Nie, nejde tu o funkcie, porovnávalo by sa totižto neporovnateľné. Ide tu iba o video, ktoré dokážu vytvárať obe zariadenia. Jedno vzniklo primárne na to, aby zachytávalo obraz a druhé túto možnosť ponúka ako sekundárnu funkciu. Dokážu sa ale jeden druhému vyrovnať?

Pred tým, ako si pustíš následujúci test by sme asi mali uviesť, že najnovšia generácia iPhonu a najnovšia generácia GoPro ponúkajo rovnako 4K video pri 60 fps a tiež 240 fps pre FullHD záznam. Rozdiel je ale v tom, že zatiaľ čo iPhone 8 Plus ponúka miniatúrnu šošovku objektívu, GoPro Hero 6 ju má podstatne väčšiu čo by malo ovplyvniť kvalitu záznamov.

Následujúci test je samozrejme veľmi objektívny a ani jedno zariadenie nie je vo výraznej nevýhode. Používaš GoPro alebo ti na zachytávanie zážitkov stačí aj tvoj iPhone?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk