Apple CarPlay zamieri do áut ďalšej svetovej značky

0
Apple-Car-Play-Svetapple.sk

Apple to so svojou službou CarPlay myslí vážne. Už minule sme vás informovali, že CarPlay rozšíril pôsobenie v ďalších piatich krajinách a tak sa služba stala dostupnou už v 25 krajinách sveta. Teraz na svetlo sveta vyplávali nové informácie ohľadom podpory ďalšieho z veľkých výrobcov automobilov.

V akých značkách sa nachádza CarPlay?

Najnovším prírastkom do rodiny je značka Porsche, ktorá by mala službu CarPlay od Applu nasadiť do svojich automobilov už čoskoro. Presný termín a konkrétne modely áut sú však stále otázkou. CarPlay integruje služby iPhonu do zabudovaného displeja v palubnej doske, vďaka ktorému môžete používať Siri, púšťať hudbu alebo začať hovor bez toho, aby ste museli siahať po svojom jablkovom telefóne. Potvrdených je už niekoľko veľkých výrobcov áut ako napríklad BMW, Chevrolet, Hyundai, Mazda, Subaru, Mercedes – Benz, Ford , Honda, Toyota a niekoľko ďalších. V súčastnosti je však služba dostupná iba v externých autorádiách od spoločností Alpine a Pioneer.

zdroj: iMore

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk