Ak patríte medzi majiteľov hodiniek Apple Watch a pravidelne sa zúčastňujete na plnení jednotlivých výziev v apke Aktivita, nasledujúca správa vás určite poteší. Koniec apríla nám totiž prinesie ďalšiu výzvu, na počesť osláv Dňa Zeme.
Používatelia Apple Watch budú môcť v Deň Zeme opäť splniť úlohu Activity Challenge a získať špeciálny odznak do hodiniek a nálepky do iMessage. Podmienky na záskanie týchto virtuálnych ocenení su tento mesiac veľmi jednoduché.
Pre splnenie výzvy Activity Challenge stačí, ak používatelia 22. apríla absolvujú akékoľvek cvičenie v trvaní 30 minút alebo dlhšie. Ako zvyčajne, cvičenie možno zaznamenať v aplikácii Fitness alebo v akejkoľvek inej aplikácii, ktorá dokáže odosielať údaje do aplikácie Zdravie.
Používatelia Apple Watch, ktorí splnia výzvu Activity Challenge, odomknú špeciálny odznak v aplikácii Aktivita spolu so sériou animovaných nálepiek, ktoré sa dajú použiť v aplikáciách Správy a FaceTime.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Predstavenie nových jablkových systémov sa nezadržateľne blíži a spolu s tým sa na povrch vynára čoraz viac teórií a odhadov zo strany analytikov. V hľadáčiku renomovaného leakera Marka Gurmana sa tentokrát ocitol watchOS 9. Cieľom spoločnosti Apple je podľa neho rozšíriť množstvo funkcií, ktoré sa objavia nie len v najnovšej generácii hodiniek.
Jednou z očakávaných noviniek má byť nový režim, ktorý bude umožňovať používanie funkcií hodiniek aj v novom úspornom stave. Momentálne režim Power Reserve na hodinkách Apple Watch umožňuje používateľom vidieť čas len pomocou jednoduchých digitálnych hodín a všetky ostatné funkcie hodiniek sú vypnuté. To by sa malo vo watchOS 9 zmeniť.
Podľa novej správy agentúry Bloomberg chce spoločnosť Apple túto funkciu výrazne vylepšiť. Nové zameranie režimu nízkej spotreby energie by zákazníkom umožnilo spustiť aplikácie bez toho, aby spotrebovali rovnaké množstvo batérie ako v štandardnom móde. Vďaka tomuto prispôsobeniu by sa tak životnosť hodiniek na jedno nabitie ešte viac predĺžila.
Zdroj: iMore
Mark Gurman tiež tvrdí, že hodinky Apple Watch získajú nové typy tréningov, budú sledovať nové metriky počas cvičenia a rozšíria systémové funkcie sledovania spánku s operačným systémom watchOS 9.
Apple taktiež pripravuje aj aktualizácie mnohých zabudovaných ciferníkov hodiniek. Podľa Gurmana sa dočkáme osvieženia už existujúcich ciferníkov, ktoré nadobudnú viac atribútov. Mnohé z ciferníkov Apple nedržali krok s dizajnom samotného hardvéru Apple Watch, napríklad im chýbali moderné štýly kompilácií a plne nevyužívali výhody väčšej obrazovky.
Systém watchOS 9 bude oficiálne oznámený na konferencii WWDC 2022 spolu so systémami iOS 16, macOS 13 a tvOS 16. Konferencia sa začína 6. júna a bude trvať do 10. júna. Čo by ste v nových jablkových systémoch privítali najviac vy? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov pod článkom.
Spoločnosť Apple pracuje hneď na niekoľkých nových senzoroch, ktoré by sa mali objaviť v nadchádzajúcich generáciách Apple Watch. V nových hodinkách by sme sa mali dočkať monitorovania telesnej teploty a ďalších noviniek. Množstvo vychytávok sa však odkladá na budúce modely, nakoľko potrebné technológie sú stále v štádiu vývoja.
Apple údajne pracoval na aktualizovanom senzore pre hodinky Apple Watch, ktorý dokáže určiť či má používateľ vysoký krvný tlak. Túto informáciu sme vám priniesli ešte minulý rok, avšak pri testovaní sa objavili problémy s presnosťou, ktoré donútili spoločnosť túto novinku odložiť.
Funkcia údajne dokáže používateľom povedať, či majú hypertenziu, no neposkytuje konkrétne hodnoty systolického a diastolického tlaku. Spoločnosť Apple na tejto funkcii pracuje už najmenej štyri roky, ale pravdepodobne nebude hotová skôr ako v roku 2024 alebo 2025.
Merač glukózy či krvného tlaku sa odkladá
Niekoľkokrát sme avizovali taktiež práce na neinvazívnom monitorovaní glukózy v krvi. Táto funkcia sa však taktiež odkladá na neurčito, pričom Apple nešpecifikovalo potenciálny dátum jej príchodu. Spoločnosť medzitým diskutovala o zlepšení podpory glukomerov tretích strán v hodinkách Apple Watch a v aplikácii Zdravie v iPhone, aby pomohla používateľom s cukrovkou.
Zdroj: Apple
V najbližšom období by sme mali byť svedkami nových funkcií pre spánok, fitnes a správu liekov v aplikácii Zdravie v iPhone. Apple ešte tento rok plánuje pridať do hodiniek Apple Watch snímač telesnej teploty, pričom táto funkcia má pôvodne pomôcť pri plánovaní plodnosti. Budúce modely hodiniek Apple Watch by mohli určiť, či má používateľ vyššiu telesnú teplotu ako je bežné aj keď je nepravdepodobné, že by zobrazovali presné meranie.
V rámci systému watchOS 9 plánuje spoločnosť Apple vylepšiť existujúcu funkciu detekcie fibrilácie predsiení o novú schopnosť. Tá by mala merať, ako dlho je človek v stave fibrilácie predsiení počas určitého obdobia. Aké novinky prinesie nová systémová aktualizácia sa dozvieme už o dva mesiace, počas konferencie WWDC 2022.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Ako iste viete, nový monitor od spoločnosti Apple obsahuje procesor A13 Bionic, vďaka ktorému je schopný dostávať pravidelné aktualizácie softvéru. Vďaka tej poslednej však technologický gigant svetu prezradil niečo, čo chcel s vysokou pravdepodobnosťou utajiť. V jeho kóde sa vyskytli informácie o počítači, ktorý oficiálne neexistuje.
Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple používa na označenie svojich produktov vrámci operačných systémov špeciálne kódové názvy. V systéme pre Mac Studio sa najnovšie objavilo označenie “Macmini10,1”, s ktorým sme sa ešte nikdy predtým nestretli. Aktuálna generácia Macu mini s procesorom M1 sa označuje iným kódom.
Je to vcelku zaujímavý náznak toho, čoho sa môžeme dočkať na WWDC 2022. Mark Gurman z agentúry Bloomberg ešte včera naznačil, že Apple predstaví počas nadchádzajúceho eventu minimálne dva nové počítače Mac. Podľa dnešných zistení by mohol byť prepracovaný Mac mini jedným z nich.
Výkonnejší procesor a nový dizajn
Toto základné desktopové zariadenie by mohol dostať úplne nový procesor M2, ktorý však bude zrejme o niečo slabší ako procesor M1 Pro. Firma týmto spôsobom ponúkne niečo výkonnejšie ako čip M1, no zároveň si nebude sama liezť do kapusty a konkurovať čerstvo predstavenému Macu Studio.
Leakeri sa tiež zhodujú na tom, že nový Mac mini dostane nielen nový hardvér, ale takisto aj prepracovaný dizajn. Šasi by malo mať podobné rozmery ako dnes, pričom sa však môže zmeniť použitie jednotlivých materiálov. Na vrchnej časti Macu Studio by sa napríklad mohlo vyskytovať sklo podobne, ako to poznáme zo zadnej časti iPhonov. Nechajme sa prekvapiť.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Ak si myslíte, že všetky produkty na ktorých Apple pracuje predstavujú revolučné zariadenia, sklameme vás. Najnovším produktom z dielne jablkovej firmy bude síce užitočný, no nie až tak dychberúci duálny adaptér pre káble s konektorom USB-C.
Spoločnosť ChargerLAB dnes zdieľala údajné obrázky nevydaného 35W napájacieho adaptéra Apple s dvoma portami USB-C a poskytla prvý pohľad na potenciálny dizajn príslušenstva. Obrázky naznačujú, že nabíjačka bude mať kompaktný dizajn s portami USB-C vedľa seba, sklopnými hrotmi a kruhovými výčnelkami, ktoré by poskytovali dodatočné uchopenie pri vyberaní nabíjačky zo zásuvky.
Napájanie 35 W by bolo vhodné na nabíjanie širokej škály zariadení Apple ako sú iPhony, iPady, ale aj najnovší MacBook Air alebo HomePod mini. Na obrázkoch sa síce neukázalo príslušenstvo určené pre európsky trh no je možné predpokladať, že príslušenstvo navrhnuté pre náš trh bude veľmi podobné.
K tomuto oznamu sa vyjadril aj jeden z najpresnejších analytikov, Ming-Chi Kuo, ktorý uviedol, že nabíjačka bude využívať technológiu nitridu gália (GaN). Vďaka nej bude nabíjačka menšia, ľahšia a energeticky účinnejšia ako nabíjačky na báze kremíka. Spoločnosť Apple vydala svoju prvú nabíjačku GaN minulý rok v podobe 140W napájacieho adaptéra USB-C pre 16″ MacBook Pro.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Známy analytik Mark Gurman zverejnil prostredníctvom agentúry Bloomberg informáciu, v ktorej nám prezradil, čo môžeme očakávať od najbližšieho eventu na WWDC 2022. Spoločnosť Apple nám totiž nemá predstaviť len softvérové novinky ako iOS 16 a ďalšie operačné systémy ale takisto aj hardvér.
Podľa Gurmana uvidíme 6. júna 2022 kompletne prepracovaný MacBook Air, ktorý už nebude mať takmer nič spoločné s aktuálnou generáciou. Zariadenie má prejsť dizajnovou obmenou a takisto úpravou farebnej škály, ktorá bude podobná ako na 24″ iMacu.
O výkon sa postará úplne nový procesor, ktorý by mohol mať podľa leakera označenie M2. S týmto tvrdením však nesúhlasí analytik Ming-Chi Kuo, ktorý vo svojich správach taktiež tvrdí, že nový MacBook Air dostane výkonnejší čip, avšak podľa neho pôjde len o vylepšenú verziu súčasného procesora M1, ktorý poznáme od roku 2020.
Novinka má taktiež poskytnúť viacero konektorov, vrátane nabíjania prostredníctvom systému MagSafe. Cena zariadenia sa pravdepodobne zásadne meniť nebude, no vzhľadom na infláciu môže mierne narásť.
Druhým počítačom bude pravdepodobne Mac Pro
Unsplash / Nana Dua
Druhý počítač, o ktorom Mark Gurman hovorí žiaľ špecifikovaný nebol. Na strane druhej si nie je ťažké domyslieť, že pôjde o Mac Pro, ktorý bude kompletne postavený na platforme ARM Apple Sillicon.
Apple totiž ešte na WWDC 2020 oznámilo, že prechod na tieto čipy uzavrie do dvoch rokov a Mac Pro je posledným zariadením, ktoré stále funguje na čipoch od spoločnosti Intel.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Na internete sa už dlhšiu dobu diskutuje o tom, ako budú vyzerať AirPods Pro 2. generácie. Jedna z teórií naznačuje, že slúchadlá by mali dostať kompletne prepracovaný dizajn, v rámci ktorého sa už nebudú spoliehať na nabíjaciu stonku, v ktorej je dnes ukrytý akumulátor.
Dnes sa však na internete objavili fotografie, ktoré pôsobia ako schéma tohto zariadenia. Ako môžete vidieť sami, ich základný tvar je podobný ako pri AirPods Pro prvej generácie. Nenájdete na nich ale spomínanú stonku a takisto sa značne zredukovalo aj nabíjacie puzdro. To má po novom kompaktnejšie rozmery.
Pokiaľ by ste ale očakávali niečo závratne nové a revolučné, pravdepodobne budete sklamaní. Spoločnosť Apple pristupuje k inováciám svojich bezdrôtových slúchadiel veľmi opatrne a hlavne veľmi pomaly. Aj preto si netreba robiť zbytočné nádeje.
A ak sa spoliehaš na to, že si po vydaní druhej generácie AirPods Pro kúpiš podstatne výhodnejšie tu prvú, mal by si byť na pozore. Podobný predajný model totiž pri AirPods 3 a AirPods 2 veľmi nefungoval a aj preto je otázne, či ho Apple použije v rámci prémiovej verzie slúchadiel. Nechajme sa prekvapiť.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Predstavenie externého monitora Apple Studio Display sa nenesie práve na najpozitívnejšej vlne. Obrazovka čelí kritike v cenovej kategórii, v súvislosti s konektivitou a najnovšie aj firmvérovým updatom. Niektorí majitelia monitora Apple Studio sa pri pokuse o aktualizáciu na najnovší firmvér stretávajú s problémami, kvôli ktorým je monitor doslova nepoužiteľný.
V dôsledku nepodarenej firmvérovej verzii iOS sa dokonca mnohokrát stalo to, že niektorým zákazníkom technická podpora spoločnosti Apple oznámila, aby svoj monitor priniesli na opravu do predajne Apple Store alebo do autorizovaného servisného strediska.
Na fóre podpory spoločnosti Apple sa rozrastá vlákno, v ktorom majitelia monitora Studio Display hlásia, že pri pokuse o aktualizáciu displeja sa im zobrazuje chybové hlásenie. Hlásenie opisuje chybu v znení: „Aktualizáciu firmvéru monitora Apple Studio Display nebolo možné dokončiť. Skúste to znova za hodinu. Ak problém pretrváva, obráťte sa na autorizovaného poskytovateľa služieb Apple.“
Zdroj: Apple
Opätovné pripojenie displeja k inému Macu alebo reštartovanie monitora problém nerieši, preto zatiaľ nie je známe, ako je komplikácii možné zamedziť. Spoločnosť Apple sa zatiaľ oficiálne k problému nevyjadrila.
Po recenziách na zlú kvalitu webovej kamery spoločnosť Apple prisľúbila, že v budúcnosti pripraví novú aktualizáciu, ktorá bude tento problém riešiť. Tá istá aktualizácia by mohla obsahovať opravu problému, s ktorým sa používatelia stretávajú pri pokuse o aktualizáciu svojho monitora Studio Display.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Systém iOS 16 s kódovým označením „Sydney“, ktorý bude predstavený na konferencii WWDC v júni, by mal priniesť hneď niekoľko zaujímavých zmien. K tejto téme sa nechal počuť Mark Gurman z agentúry Bloomberg, vo svojom týždňovom zhrnutí noviniek Power On. Nový systém prinesie výrazné zmeny a vylepšenia týkajúce sa notifikácií a funkcie pre sledovanie zdravia.
Ak ale očakávate veľké zmeny týkajúce sa používateľského rozhrania a grafického spracovania systému, sklameme vás. Po tejto stránke by mal byť iOS 16 takmer totožný s aktuálnou verziou iOS. Komplexnejšie prepracovanie rozhrania sa však môže ukázať v prípade iPadOS, do ktorého by mal doraziť vylepšený multitasking.
Gurman tiež poznamenal, že obdobné prvky pre sledovanie zdravia ako v iOS 16 dostane aj watchOS 9, čo v prípade Apple Watch dáva ešte väčší zmysel. Doposiaľ ale nie sú známe žiadne podrobnosti o tom, s akými novinkami sa vytasia nové systémy. Je však takmer isté, že v prípade žiadnej z jablkových aktualizácií by sme nemali vidieť obrovské zmeny týkajúce sa interface-u.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Pokiaľ ste fanúšikmi spoločnosti Apple a okrem iPhonov či Apple Watch používate aj Mac, máme pre vás skvelé správy. Firma totiž plánuje už o niekoľko mesiacov predstaviť ďalšiu generáciu MacBook Air, ktorý bude dostupný vrámci modelového roku 2022. Prinesie viacero zmien a vylepšení, ktoré dozaista oceníte.
Nové informácie o tomto produkte boli zverejnené v správe od analytickej spoločnosti DigiTimes, ktorá sa dlhé roky zameriava na predaj počítačov. Presný dátum predstavenia síce konkretizovaný nebol, no podľa autorov by sme sa nového MacBooku Air mali dočkať niekedy v polovici roka 2022.
S touto informáciou súhlasí aj renomovaný leaker Mark Gurman, ktorý už pred mesiacmi zdieľal podobné správy vo svojom bulletine pre agentúru Bloomberg. Zároveň sme sa dozvedeli, že počítač prinesie viacero zmien a vylepšení, ktorými aktuálna generácia nedisponuje.
MacBook Air 2022
Zdroj: iDropNews
Nový MacBook Air by mal mať v prvom rade kompletne prepracovaný dizajn, pričom sa môže paradoxne stať, že bude pôsobiť o niečo mohutnejším dojmom než súčasná verzia. Spôsobovať by to mali ploché a nie zaoblené hrany, na ktoré by sa malo toto zariadenie primárne spoliehať.
Takisto ho spoločnosť Apple vybaví väčším, pravdepodobne „len“ LCD displejom, ktorého uhlopriečka bude mať 13,6 palca. Súčasný MacBook Air má k dispozícii displej s uhlopriečkou 13,3 palca. Tento rozdiel môže spôsobovať zakomponovanie edge-to-edge dizajnu.
Zdroj: iDropNews
Hovorí sa tiež, že MacBook Air 2022 by mal priniesť aj modernejší ARM procesor M2, ktorý dostane 8 jadier CPU a 9 alebo 10 jadier GPU. Na strane druhej však stojí analytik Ming-Chi Kuo, ktorý už viackrát spomenul, že toto zariadenie sa má spoliehať na stále aktuálny čip M1. Teoreticky sa ale môže stať, že práve tento procesor prejde drobnou aktualizáciu svojho hardvéru. Nechajme sa prekvapiť.
Okrem iného by mal nový MacBook Air dostať aj viacero portov, slot na SD kartu či podporu MagSafe nabíjania. Cena zatiaľ známa nie je, no očakáva sa, že bude rovnaká, alebo veľmi podobná ako v súčasnosti. Záujemcovia si budú môcť vybrať z viacerých farebných prevedení, ktoré budú podobné, ako dnes ponúka iPad Air 5. generácie.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?