5 skrytých easter eggs v iOS!

0

Veľké spoločnosti radi robia menšie detaily, respektíve milé prekvapenia, ktoré majú trošku hlbší význam. V operačnom systéme iOS sa ich dá urobiť obrovské množstvo a dnes ti ukážeme 5 z nich, ktoré si môžeš odsledovať aj ty sám. Tu je 5 skrytých easter eggs, na ktoré sa možno pozeráš každý jeden deň, no nikdy ťa nenapadol ich hlbší význam:

1) Okulaire Steva Jobsa

Pokiaľ rád surfuješ na internete (čo predpokladáme, že určite robíš), určite si si niekedy chcel pridať stránku, na ktorú si nemal čas do sekcie „Na prečítanie“. Táto možnosť sa nachádza v dolnom ľavom rohu a na ikonke nájdeme staré okulaire. Ak si ale niekedy videl fotky Steva Jobsa, určite si si všimol, že práve takéto okuliare s okrúhlymi sklíčkami aj sám nosil. Ikonka bola údajne vymodelovaná presne podľa originálnej predlohy.

reading-list

2) Emoji knižka

Pokiaľ si sa niekedy pozrel na svojej Emoji klávesnici konkrétne na ikonku knihy, možno, že si si povšimol, že má v sebe ukrytý text. Nie, nie je to len taký náhodný text ale pochádza z kampane Think Different. Konkrétne ide o reklamu z roku 1997.

“Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently. They’re not fond of rules. And they have no respect for the status quo. You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them. About the only thing you can’t do is ignore them. Because they change things. They push the human race forward. And while some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”

Svetapple.sk

3) Siri

V Siri sa tiež nachádza niekoľko trefných easter eggov, ktoré vedia pobaviť. Opýtaj sa jej napríklad na otázku „What does the fox say“ a ona ti odpovie textom zo slávnej pesničky, ktorá pred pár rokmi obletela celý svet. Rovnako tak môžeš Siri požiadať, aby ti rozpovedala jej príbeh, môžeš jej skúsiť nadávať, prípadne sa jej opýtať na nejaké tie hlúpe otázky. Vždy ti na ne nejakým spôsobom galantne odpovie a odbije ťa.

Siri - svetpaple.sk

4) Mapy

Mapy máme v iPhone každý, pretože ide o vstavanú a veľmi šikovnú aplikáciu, ktorá síce kedysi mala svoje problémy (po tom čo Apple prešlo od Google na vlastné mapové podklady) avšak dnes sú už na vysokej úrovni a dajú sa bez problémov používať. Napadlo ťa ale niekedy to, na čo poukazuje ich ikonka? Ani nás nie, no prišli sme už na to. Diaľnica „280“ vedie po boku súčasného Apple Campusu.

Na staršej ikonke bola dokonca originál fotka z mapy, na tej novej je už ikonka popravená a nevzťahuje sa na realitu ale označuje rovnaké miesto.

Na staršej ikonke bola dokonca originál fotka z mapy, na tej novej je už ikonka popravená a nevzťahuje sa na realitu ale označuje rovnaké miesto (iOS 6) – svetapp.sk

apple-maps

5) „Apple“ v ikonke diktafónu

Akonáhle povieš do diktafónu slovíčko Apple, ukáže sa ti, ako vlastne vyzerá. Následne si ho porovnaj s tým, ktoré si mal možnosť vidieť na ikonke aplikácie. Podobné? Áno, je to presne to isté slovo. Tejto téme sme však už aj my sami dávnejšie venovali celý článok. Ten si teraz môžeš prečítať tu.

Pokiaľ poznáš nejaké ďalšie easter eggs, neváhaj o nich informovať v komentároch 🙂

Apple - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk