Apple Campus 2, ako je na tom nové sídlo spoločnosti?

0

Apple svoje nové sídlo stavia približne dva a pol roka a za túto krátku dobu už je z väčšej časti hotové. Na obrovských pozemkoch, ktoré pred tým vlastnila spoločnosť HP, Apple stavia budovu, respektíve celý komplex budov, do ktorých sa už o pár mesiacov presťahuje. Matthew Roberts sa dnes postaral o to, aby sme sa mohli pozrieť na celú stavbu z výšky, vďaka dronu. Postaral sa tiež o to, aby to bolo kvalitné, video je v 4K!

Apple Campus 2

Hoci to na videu možno ešte neuvidíš, stavba už je vlastne viac hotová, ako rozostavaná. Stavebné firmy v súčasnosti dokončujú prvky ako inštaláciu veľkých sklenených panelov a iných detailov do budovy. Rovnako tak pracujú aj napríklad na budovaní interiéru. Je dosť pravdepodobné, že veľa kancelárií vo vnútri hlavného kampusu má už svoj nábytok a vybavenie. Nové sídlo spoločnosti tak bude predsalen hotové už o pár mesiacov a o pár mesiacov sa doň nasťahuje aj celá spoločnosť Apple.

Pôvodne mala byť stavba spolu s celým komplexom slávnostne otvorená niekedy koncom roka 2016, ale ako vidíme, asi sa to len tak nestihne. Nie, že by firma nebola schopná to v tak rekordnom čase dostavať, ale ako už asi vieš, pri výstavbe nastali problémy s pôvodnou stavebnou firmou, ktorú musela nahradiť iná stavebná firma. No a ono takáto výmena vôbec nemusí byť sranda. Jednak sa tým celý projekt predražil o niekoľko miliónov dolárov, no a potom sa jeho predstavenie posunulo hneď o niekoľko týždňov či mesiacov.

Zatiaľ teda nevieme, kedy bude nové sídlo otvorené, vzhľadom na progres predpokladáme, že sa ho dočkáme začiatkom roka 2017, niekedy v prvom štvrťroku. Na isto to ale povedať nevie vôbec nikto. Je stále diskutabilné, kedy bude budová hotová. Každopádne, my sa na jej finále veľmi tešíme a dúfame, že sa nám do San Francisca podari dostať, aby sme si ju mohli pozrieť, pripadne nafotiť. Veď do budúceho leta to už hádam bude, no nie?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk