Apple kúpil v Oregone obrovský pozemok. Načo mu je?

0

Spoločnosť Apple zakúpila v Oregone jeden obrovský pozemok, ktorý má rozlohu až 809 000 metrov štvorcových. Cena tohoto pozemku sa vyšplhala až na 3,6 milióna Amerických dolárov a dôvod, prečo ho zakúpila je pomerne jednoduchý. Apple neustále musí rozširovať svoje dátové centrá a tak zakupuje podobné pozemky a stavia na nich stavby s vyššie spomenutým účelom. 

Nový pozemok

Nový pozemok, ktorý je naozaj obrovský sa nachádza v Oregone a to konkrétne neďaleko Prineville. Veľkosť pozemku je až 809 000 metrov štvorcových na základe čoho môžme súdiť, že budova bude pomerne veľká. Cena, ktorú za pozemok Apple vyhodilo šplhá až do výšky 3,6 milióna Amerických dolárov čo teda nie je najmenej. Minimálne netreba zabúdať ani na to, že nezahŕňa samotnú stavbu dátového centra, ktorá bude stáť určite podstatne viac.

Ako môžeme vidieť aj na fotke vyššie, pozemok je naozaj obrovský a dátové centrum bude patriť pravdepodobne medzi tie najväčšie, aké v súčasnosti Apple postavilo. No, nie je to len o vývoji a stavaní továrni ale aj napríklad o stavaní dátových centier, na základe ktorých veľa služieb v našom iPhone funguje!

Apple koupil 200 akrů pozemku v Oregonu pro rozšíření datového centra

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk