Apple kúpilo obrovský les!

0
Apple les - svetapple.sk

Spoločnosť Apple sa v poslednej dobe jednoznačne netají tým, že sa snaží byť čo najšetrnejšia voči životnému prostrediu a teda celkovo voči našej matke prírode. Tieto plány dokazuje napríklad obrovskými solárnymi elektrárňami či novým Apple Campusom 2, ktorého značnú časť bude tvoriť zeleň. To však nie je všetko. Apple totiž kúpilo les aby si mohlo vyrábať papier. Nebude to však len tak! 

Obrovský les

Najprv tu opisujeme Apple ako pomaly najvýznamnejšieho ekológa v Amerika, no a potom napíšeme, že zakúpilo les aby si mohlo vyrábať papier. Niečo takéto potom môže vyznieť naozaj mierne blbo, no skutočnosť je iná. Spoločnosť totiž zakúpila až 36 000 akrov (okolo 145 kilometrov štvorcových) lesov v ohrozenej oblasti Maine, ktorá sa nachádza v Severnej Karolíne. Spolupracuje so spoločnosťou The Conservation Fund a ide o to, že z týchto lesov budú ťažiť stabilné množstvo dreva a celulózy na to, aby pokryli všetok papier, ktorý Apple spotrebuje. Spoločne chcú z daného územia vytvoriť stabilný zdroj surovín bez toho, aby ohrozili porasty.

Okrem toho však Apple urobilo ďalšiu sympatickú a zároveň ekologickú vec, tentokrát priamo v Číne. V spolupráci so spoločnosťou SunPower Corporation totiž ohlásilo, že v Číne vystavia 2 solárne elektrárne s výkonom 40MW. Ide o prvé solárne projekty, ktoré kedy Apple v Číne budovalo a zároveň sľubuje, že dokončené budú už koncom tohto roka. Zdá sa teda, že Apple to myslí s ochranou životného prostredia absolútne vážne!

Apple Solar Energy - svetapple.sk

Apple Solar Energy – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk