Apple Pay je stále populárnejší a populárnejší!

0
Apple Pay - svetapple.sk

Apple Pay je mobilný platobný systém, ktorý spoločnosť Apple predstavila približne pred 13 mesiacmi na predstavení iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Funguje na základe NFC čipu, ktorý je v iPhone vopred integrovaný, ale žiaľ stále nefunguje u nás na Slovensku. Na druhú stranu, Apple zavádza Apple Pay veľmi pomaly a službe sa stále darí!

Apple Pay sa darí

Spoločnosť Apple sa počas dnešného dňa veľmi kladne vyjadrila k tématike svojho Apple Pay a k úspechu tejto služby, ktorá odštartovala len pár mesiacov po jej minuloročnom predstavení v Amerike a Veľkej Británii. Spoločnosť tvrdí, že s úspechom je spokojná a služba vykazuje každý mesiac dvojciferný nárast už od svojho predstavenia, čo vôbec nie je zlé.

Apple Pay má však jeden problém a tým je to, že používatelia si túto službu neobľúbili až tak, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je síce pravda, že službu aktivujú, tým že do nej zaregistrujú svoju platobnú kartu ale tým to hasne. Neurobia ani jednu či nanajvýš jednu transakciu. Je ale aj veľa takých používateľov, ktorý si nakupovanie cez iPhone veľmi obľúbili a Apple Pay využívajú prakticky všade, kde sa dá. Uvidíme, ako sa mu bude vodiť v budúcnosti, každopádne držíme palce a dúfame, že ho čoskoro uvidíme aj u nás!

Apple Pay - Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

Apple Pay – Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk