„Apple prekoná hranicu 1,3 bilióna dolárov“

0
Apple - svetapple.sk

Spoločnosť Apple je v súčasnej dobe najhodnotnejšia spoločnosť na burze a po tom, ako pred dvoma dňami prekonala hranicu 700 miliárd amerických dolárov jej hodnota stúpla už na 727 miliárd amerických dolárov. Hodnota teda prudko rastie a analytici tvrdia, že Apple prekoná 1,3 bilióna dolárov!

Carl Icahn

Carl Icahn je svetoznámy investor, ktorý sa v týchto kruhoch už pohybuje nejaký ten piatok a práve preto treba brať jeho predpovede naozaj vážne. Jeho posledné predpoklady hovoria o tom, že hodnota spoločnosti Apple vzrastie až na 1,3 bilióna amerických dolárov, čo je takmer dvojnásobná hodnota súčasných, rekordných akcií. Pokiaľ vezmeme do úvahy súčasný finančný kapitál spoločnosti (178mld) zistíme, že hodnota jednej akcie by mala dosahovať cenu až 216 dolárov! Aj keď mnohí analytici brali zo začiatku Carlové slová na veľmi ľahkú váhu, dnes sa k nemu prikláňa množstvo investorov a taktiež analytikov, ktorí časom zmenili názor.

Carl Icahn má sám vo vlastníctve 53 miliónov akcií jablkovej spoločnosti, ktoré majú v súčasnosti hodnotu okolo 6,5 miliardy. Odkedy ich nakúpil však nepredal ani jednu a to je naozaj jasný signál, že celej spoločnosti na čele s jej CEO Timom Cookom naozaj dôveruje. Pri takých peniazoch už totiž hrá každé zaváhanie významnú rolu!

Carl Icahn - svetapple.sk

Carl Icahn – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk