Apple umožňuje prispieť na pomoc pre imigrantov

0
June 7, 2014 - Mediterranean Sea / Italy: Italian navy rescues asylum seekers traveling by boat off the coast of Africa. More than 2,000 migrants jammed in 25 boats arrived in Italy June 12, ending an international operation to rescue asylum seekers traveling from Libya. They were taken to three Italian ports and likely to be transferred to refugee centers inland. Hundreds of women and dozens of babies, were rescued by the frigate FREMM Bergamini as part of the Italian navy's "Mare Nostrum" operation, launched last year after two boats sank and more than 400 drowned. Favorable weather is encouraging thousands of migrants from Syria, Eritrea and other sub-Saharan countries to arrive on the Italian coast in the coming days. Cost of passage is in the 2,500 Euros range for Africans and 3,500 for Middle Easterners, per person. Over 50,000 migrants have landed Italy in 2014. Many thousands are in Libya waiting to make the crossing. (Massimo Sestini/Polaris)

Spoločnosť Apple je síce firma, ktorá sa zaoberá výhradne elektronikou, no stále vie, ako zaujať svojich používateľov a hlavne ako pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Už mnohokrát totiž organizovala charitatívne akcie, ako napríklad ľuďom, ktorých postihlo zemetrasenie na Haiti či v Japonsku. Dnes sa objavila úplne nová zbierka Amerického červeného kríža priamo na stránkach Apple. Peniaze budú vynaložené na riešenie utečeneckej krízy v Európe a na Blízkom východe.

Utečenci a zbierka

Spoločnosť Apple zorganizovala úplne novú charitatívnu akciu v spolupráci s Americkým červeným krížom, ktorá má pomôcť predovšetkým tým, ktorí museli ujsť zo svojej krajiny pre vojny a nepokoje. Do celej Európy a tiež na Blízky východ sa v súčasnosti valia tisíce a tisíce ľudí, ktorí tu majú vidinu lepšieho života ako v krajine kde sa narodili.

Apple v prípade, že niekto potrebuje pomocť, tak skutočne pomôže. Dôkazom bola napríklad zbierka po ničivom zemetrasení v Haiti (2010) či neuveriteľnej vlny Tsunami v Japonsku (2011). Apple sa samozrejme zapojilo aj do iných charitatívnych akcií a taktiež predáva produkty (RED), z ktorých výťažok ide do boja s chorobami. Pokiaľ chceš prispieť, musíš mať Americké Apple ID, keďže táto zbierka funguje len tam. Prispieť môžeš 5,10,25,50,100 či 200 dolárov. Prispel by si?

Apple Red Cross Migrant

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 18 rokov a v súčasnosti som študentom tretieho ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk