APPLE WATCH DOSTALI VO ŠVAJČIARSKU ČERVENÚ

0
Apple Watch - svetapple.sk
Švajčiarsko je prvým a pravdepodobne aj jediným trhom na svete, na ktorom bol zakázaný predaj hodiniek Apple Watch. Dôvodom, prečo sa tak stalo je, že vo Švajčiarsku má už patent na názov hodiniek „Apple“ svojho majiteľa.

Celý tento problém je však iba dočasný, pretože tento patent vyprší už 5. decembra 2015, po 30 rokoch. V prípade, že nebude predĺžený, tak Apple môže predaj svojich hodiniek vo Švajčiarsku s radosťou spustiť. Patent bol zaregistrovaný v roku 1985 spoločnosťou Leonard Timepieces, takže ešte skôr, ako v samotnom Apple tušili, že by chceli niekedy vyrábať aj hodinky. Tento problém vyplával na povrch iba v posledných dňoch, avšak malou nápovedou nám mohlo byť už aj to, že Apple pri predstavení Apple Watch na ich marcovom Keynote neuviedol medzi krajinami, v ktorých sa začnú hodinky predávať Švajčiarsko.

 

 

Miestnym hodinárskym firmám, z ktorých väčšina patrí medzi špičku na svete, sa tak pravdepodobne na nejakú dobu uľavilo. Aj keď popravde, klasické hodinky budú vždy klasické hodinky, ale Apple Watch si určite ukradnú svoju časť z koláča. Toto potvrdzujú aj predošlé prípady, v ktorých bolo vždy Švajčiarsko medzi prvými krajiny, v ktorých sa začali Apple produkty predávať a zakaždým boli predaje v tejto krajine viac ako len úspešné.

Apple Watch by sa mali dostať do predaja už 24. apríla a na pulty by malo prísť v týchto krajinách: USA, UK, Austrália, Kanada, Čína, Francúzsko, Nemecko, Hong Kong a Japonsko.

 

 

zdroj: startitup.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk