Apple získalo inžiniera od Microsoftu!

0

Spoločnosť Apple v poslednej dobe prijíma veľmi zvláštnych ľudí. Respektíve, títo ľudia nie sú tak zvláštni ako miesta, z ktorých pochádzajú. Poväčšine ide o svetoznáme spoločnosti. Veľa sa napríklad hovorilo o inžinieroch z Tesly či iných automobilových spoločností, že by pre iCar (Apple Titan)? To je nateraz nepodstatné, dnes totiž unikla správa, že pre Apple pracuje veľmi významný zamestnanec Microsoftu!

Inžinier HoloLens

Meno nového zamestnanca spoločnosti Apple, ktorý prišiel zo spoločnosti Microsoft je Nick Thompson, ktorý robil vedúceho tímu v sférach audio hardware pre projekt HoloLens, ktorý sme mali možnosť vidieť pred pár mesiacmi na oficiálnom predstavení Windows 10. Táto osoba však nie je v spoločnosti s nakúsnutým jablkom nijaký nováčik. Už v minulosti sa podieľal na vývoji Macu či Apple TV práve v týchto sférach.

Možno sa ti slovíčko „Apple“ a „rozšírená realita“ príliš k sebe nehodia ale opak je pravdou. Spoločnosť Metaio vyvinula prvý čip, ktorý mohol môcť pracovať s rozšírenou realitou aj na mobilných zariadeniach ešte v roku 2013. Tri mesiace dozadu však spoločnosť Apple kúpila Metaio a objavili sa špekulácie o rozšírenej realite, ktorá bude použitá v Apple Maps. Tomu, že Apple vo veľkom pracuje na rozšírenej realite napovedá aj fakt, že už v minulosti hľadalo inžinierov v tejto oblasti. Je teda iba otázkou času, kedy sa dočkáme nejakého produktu, ktorý ju bude využívať. Pravdepodobne však ešte máme čas!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk