Dnes vypadli Apple Online služby, spoločnosť sa ospravedlňuje!

0
Apple - svetapple.sk

Spoločnosť Apple je známa aj vďaka svojim službám, ktoré dennodenne používajú milióny používateľov. Hovoríme napríklad o AppStore, z ktorého sa denne stiahnu tisíce aplikácií, iTunes Music Store, kde sa nachádza neuveriteľne veľa hudby či len iBooks Store, ktorý uľahčuje prácu tým, čo chodia do knižnice. Všetky menované služby vypadli a niekde pretrváva výpadok až doteraz. Apple sa ospravedlňuje!

Výpadok

Apple počas dnešného rána zaznamenalo veľký výpadok svojich služieb, ktorý na niektorých miestach vraj pretrváva až doteraz. Tam kde už služby fungujú vraj vypadli aj na niekoľko hodín a práve preto sa rozhodla Jablková spoločnosť verejne ospravedlniť za dočasnú nedostupnosť svojich služieb. Áno, Apple sa ospravedlnilo kvôli výpadku! Ide o pomerne nezvyčajnú vec, Apple sa totiž vždy tvári akoby sa nič nestalo, no v tomto prípade trval výpadok príliš dlho a tak muselo reagovať. Vraj sa na problémoch vo veľkom pracuje!

Apple iPhone 5 - svetapple.sk

Apple iPhone 5 – svetapple.sk

Chyba so servermi

Aj keď zatiaľ nikto presne nevie čo sa stalo a čo vyplo niekoľko služieb na pár hodín. Podľa zatiaľ zistených informácií však ide o chybu s DNS servermi. Tieto servery bývajú často aj cieľmi hackerskych útokov. Preto je otázne či Apple nebolo napadnuté nejakou hackerskou skupinou. Ide však len o domnienku a výpadok mohlo spôsobiť úplne niečo iné. Apple odkazuje, aby používatelia ostali trpezliví, že na náprave už tvrdo pracuje, tak teda uvidíme!

iTunes - svetapple.sk

iTunes – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk