Luxusné hodinky prehrávajú bitku s inteligentnými hodinkami

0

Nikdy nekončiaca debata o súboji luxusných hodiniek so smarthodinkami získala silný argument v prospech inteligentných hodiniek. Podľa najnovších výsledkov od analytickej firmy Strategy Analytics prekonali predaje smarthodiniek po prvý krát na globálnej úrovni švajčiarske luxusné hodinky.

Neúprosný rast

Štatistiky pochádzajú zo štvrtého kvartálu minulého roka, čo bol čas, kedy boli Samsung Gear S2 celosvetovo dostupné a Apple Watch pokračovali vo svojej dominancii.

Predaje švajčiarskych hodiniek klesli o 5% v porovnaní s tým istým kvartálom roka 2014. Inteligentné hodinky narástli o neuveriteľných 316% – čo viacerých núti zamyslieť sa nad dlhodobým vzťahom medzi zákazníkmi a luxusnými hodinkami.

Luxusné hodinky a ich výrobcovia

Veľkú časť poklesu predajov luxusných hodiniek, obzvlášť tých švajčiarskych, má na svedomí neúspešný prienik výrobcov luxusných hodiniek na pole smarthodiniek. Existujú však spoločnosti ako napríklad TAG Heuer, ktoré sa nevzdali a dosiahli veľký úspech.

Apple MacBook MJY32CZ/A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Žiaľ, luxusné spoločnosti ako Patek Philippe, Breitling, Rolex, Tissot a ostatní sa stále držia tradičných hodiniek a ukazujú len malý alebo žiaden záujem o výrobu inteligentných hodiniek.

Predaje nie sú všetko – ukazujú ale, že sa trend nosenia hodiniek mení. S funkcionalitou smarthodiniek a s ich dizajnom podobným smarttelefónom (dotyková obrazovka, notifikácie, atď.) je ľahké vysvetliť narastajúcu popularitu.

luxusne hodinky vs smarthodinky 1

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk