Touch ID bude opäť vylepšený!

0
Touch-id - svetapple.sk

Pokiaľ ste majiteľom iPhone 5S alebo novšieho, určite používate senzor odtlačkov prstov Touch ID. Ide o skvelý spôsob na odomykanie telefónu, či sprostredkovávanie mobilných platieb (u nás zatiaľ len v AppStore). Niekedy sa však stane, že senzor skrátka nereaguje tak ako by mal. Aj keď ho Apple pri modeloch 6/6 Plus vylepšilo, jednoznačne s tým neskončilo a vylepšovať bude aj naďalej!

Apple vylepší Touch ID

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua predstaví Apple vynovený senzor odtlačkov prstov už v nových iPhonoch. Ten by mal byť opäť o niečo rýchlejší a presnejší, ako model pre ním. Okrem toho, že by sa malo dať zariadenie odomknúť aj s mastnými prstami, pomohlo by to aj v bezpečnosti, keďže Touch ID by sa nedalo oklamať.

Analytik ďalej prichádza so správou, že výroba týchto senzorov stúpne oproti minulému roku až o 77%. V prepočte na čísla je to zo 148 miliónov kusov na 262 miliónov kusov, čo sú naozaj obrovské čísla. Dôvod by mal byť pri tom absolútne jednoduchý. Po zariadeniach s týmto čipom je stále väčší a väčší dopyt a tak je logické, že sa ich musí vyrobiť viac. Ďalší, možno aj dôležitejší dôvod je, že beta verzia iOS 8.3 prináša podporu pre Apple Pay v Číne, kde sú Apple zariadenia veľmi obľúbené a je viac než jasné, že to podporí predaje nových iPhonov či iPadov aj v tejto krajine!

Typy odtlačkov prstov - svetapple.sk

Typy odtlačkov prstov – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk