Google Translate pozná 103 jazykov!

0
Google-Translate-jazyky---titulná-fotografia---SvetApple

Kedy si naposledy použil prekladač od spoločnosti Google? Pred týždňom? Včera? Dnes? Je to vlastne úplne nepodstatná otázka, pretože je jasné, že ho používa každý jeden z nás. Dokonca by sme sa nemuseli báť tvrdiť, že ide o jeden z vôbec najlepších prekladačov, aké je možné stiahnuť do mobilu. Google dnes pridal nové jazyky a tým pokorilo rekordnú hranicu 100. Navyše tento rok oslávi aj pekné výročie a to 10 rokov od svojho vzniku.

Google Translate pozná 103 jazykov!

Kedysi bolo v Google Translate možné nastaviť len niekoľko jazykov, to bolo ale niekedy v roku 2006, kedy bola služba na svojom úplnom začiatku. Dnes sa píše rok 2016 a doba je niekde úplne inde. Google Translate sa prepracoval za tie roky na popredné priečky medzi najlepšími prekladačmi vôbec a v súčasnosti sa pomocou neho dohovoríš až 103 jazykmi, čo zariadila najnovšia aktualizácia.

Spoločnosť Alphabet (Google) teda môže oslavovať pekný miľník v histórií tohto prekladača, ktorý je už sám o sebe poriadne vymakaný. Nielen, že dokáže preložiť text z fotky či priamo cez fotoaparát, text ti pokojne prečíta a okrem iného, v prípade chyby ho môžeš kdekoľvek opraviť a tým sám prispieť k tomu, aby bol Google Translate opäť raz na vyššej úrovni.

Translate Google - svetapple.sk

Len tak mimochodom, nemysli si, že keď v Google Translate doteraz nebolo 100 jazykov, že ich tam bolo málo. Tie hlavné sú tam viacmenej od začiatku, no špekulantský Google pridával také jazyky z rôznych Indických či Ázijských krajín, ktoré je ťažké už len napísať. Dá sa teda povedať, že aj keď tieto jazyky nikdy nvyužiješ, Google ich bude v prekladači ponúkať, veď nikdy nevieš, kedy sa dostaneš práve do tej krajiny, kde by si sa nevedel normálnou angličtinou či nemčinou dorozumieť.

V súčasnosti by sa mohli v Google zamerať ešte na kvalitnejší preklad. Prekladač síce preloží text bez problémov, no častokrát sú v prekladoch chyby. Nemyslíme gramatické ale napríklad chyby, ktoré sa týkajú stavby viet. Translator má teda pred sebou ešte stále dlhú cestu k dokonalosti, no netreba zabúdať na to, že už dnes veľkú cestu urazil a je to naozaj cítiť!

Google Translate - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk