iPhone 6S ponúka kvalitnejšie Slow Motion videá!

0

Spoločnosť Apple sa rozhodla, že sa tento rok dostane na špičku s fotoaparátmi mobilných zariadení a tak vylepšila čip v novom iPhone natoľko, že fotky, ktoré dokáže odfotiť vyzerajú ako z profesionálnej zrkadlovky. Lepšie nie je však iba rozlíšenie, ale taktiež aj snímací čip, keďže fotky majú omnoho živšie farby. To však nie je jediné, s čím sa môže Apple chváliť. Pri videu totiž dostalo vylepšenie aj Slow Motion video!

120FPS pri 1080p

Problém doterajších iPhonov pri natáčaní na spomalený záber, ktorý poznáme prakticky už od iPhonu 5S bol v tom, že aj keď video bolo zobrazované v HD kvalite (720p) v skutočnosti bolo natáčané pri nižšej kvalite, pravdepodobne 480p a následne konvertované do kvality vyššej. Tento úkaz bolo žiaľ vidno takmer na každom zábere a tak neboli videá až tak kvalitné, ako by sme možno očakávali, ale to sa zmení!

Príchod nového iPhonu totiž priniesol podstatne lepší a výkonnejší čip, ktorý už zvláda natáčať video pri 120FPS vo FullHD. Vďaka tejto informácii sa teda môžeme domnievať, že nový iPhone takéto video natočí minimálne pri 720p a následne ho konvertuje do 1080p, poprípade ho natočí skutočne vo FullHD a ide o kvalitný záber. Pokiaľ sa pýtaš, ako je na tom video pri 240FPS, ktoré taktiež ponúkal už iPhone 6, tak tu ostáva všetko po starom. iPhone ho natáča pri 720p. Nikto však nevylučuje, že záber bude kvalitnejší. To ale uvidíme až na prvých testoch!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk