Únik: Poznáme veľkosti displejov nových iPhonov!

0
Únik: Poznáme veľkosti displejov nových iPhonov!

Spoločnosť Apple je už hádam preslávená tým, že hoci sa snaží ako len vie, únikom sa posledné roky nevyhne. Samozrejme, pri tak veľkej firme, a takom množstve ľudí, ktorí môžu niečo vedieť je veľmi náročne takémuto niečomu zabrániť. Nepodarilo sa to evidentne ani tento rok, kedy poznáme uhlopriečky nových iPhonov ešte pred predstavením!

Únik tvrdených skiel

Tvrdené sklá si používatelia kupujú aby ochránili svoje displeje proti škrabancom a prasklinám. Je to klasický spôsob, ktorý volí hádam každý jeden používateľ. Tieto tvrdené sklá ale spoločnosti vyrábajú dopredu podľa toho, čo im Apple nadiktuje. Je to preto aby počas začiatku predaja iPhonu bolo dostatok príslušenstva pre každý model skladom. V tomto prípade to ale Applu možno trošku podrazilo nohy nakoľko vidíme fotku troch takýchto skiel vedľa seba a každé jedno znázorňuje inú uhlopriečku.

Takto by mala trojica vyzerať vo finále - svetapple.sk

Takto by mala trojica vyzerať vo finále – svetapple.sk

iPhone X2 (899-999$)

Od predstavenia nových modelov nás delí niečo vyše mesiaca či dvoch a tak si teraz môžeme povedať zopár informácií o ich displejoch. Najmenší paradoxne nebude najlacnejší. Bude to nástupca modelu X s 5,8″ OLED dipslejom. Jeho cena by mala štartovať niekde na úrovni 899-999$. Dostupný bude s 64-256GB pamäťou, výkonnejším procesorom a samozrejme duálnou šošovkou fotoaparátu. Na zadnej strane Apple použije sklo tak ako tomu je na súčasnom modeli.

iPhone 9 (699-799$)

Druhý v poradí je 6,1″ iPhone (pravdepodobne) 9. Ten dostane iný druh displeja a to špeciálne LCD, ktoré dovoľuje odstrániť okraje po boku tak ako OLED. Tak ako jeho ďalší dvaja bratia bude mať teda displej od kraja ku kraju. Procesor bude však o čosi slabší. Zadné šasi pravdepodobne nebude sklenené ale len hliníkové. Šošovka fotoaparátu bude len jedna. Tento model by mal byť najlacnejší zo všetkých. Hovorí sa o štarte na cenovke 699-799$. Pravdepodobne bude ale dostupný len vo verziách 32-128GB.

(Na fotke nižšie si môžete všimnúť, že tento model má o čosi širšie rámčeky, ako ostatné dva modely. Je to práve preto, lebo používa inú technológiu. Aj to nás utvrdzuje v tom, že tento únik je naozaj pravdivý)

iPhone X2 Plus (999$+)

Bude to vlastne väčší iPhone X. Pre tých, ktorým sa zdá malé telo tohto modelu nepohodlné bude phablet nahrádzajúci iPhone 8 Plus ideálnou voľbou. Samozrejmosťou tu je OLED displej s uhlopriečkou 6,5″. Šošovka fotoaparátu (podľa špekulácií) môže v tomto prípade priniesť až tri objektívy. Pamäťová varianta bude štartovať na 64-256GB. Možno sa ale dočkáme ja 512GB verzie.

Poznámka: Radi by sme dodali, že toto sú iba doposiaľ známe informácie od analytikov a z dodávateľského reťazca. Nemusia byť teda vo finále pravdivé. Približne mesiac pred predstavením ale vieme skoro na 100% povedať, čo nový iPhone prinesie, máme s tým dlhoročné skúsenosti.

Takto vyzerá dnešný únik - svetapple.sk

Takto vyzerá dnešný únik – svetapple.sk

zdroje: 9to5mac, iphonehacks, tomsquide, reedit, iclarified

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk