Vieme, čo robiť s mrznúcim fotoaparátom na iPhone 7 a 7 Plus!

0

Mrznúci fotoaparát. Tak o tom sme tu mali už aj samostatný článok. Chyba, ktorou trpia najmä najnovšie jablkové zariadenia ako iPhone 7 a iPhone 7 Plus sa prejavuje pomerne často a veľa ľuďom dokázala pokaziť ináč fantastický záber. Prejavuje sa tak, že po zapnutí fotoaparátu ostane len nezaostrená fotka alebo úplne čierna obrazovka. Táto chyba ale nezmizne ani po tom ako aplikáciu človek vypne a zapne. Dokonca nie ani v „multitaskingu“. Existuje vlastne iba jeden spôsob, akým sa dá chyba dočasne odstrániť!

Chyba

Neviem, ako u teba, no mne sa toto stáva pomerne často a už mi to aj pár krát pokazilo pekný záber, ktorý bolo potrebné vyfotiť práve v danom momente, ináč to nedávalo veľmi zmysel. Problém je v tom, že akonáhle som otvoril svoj fotoaparát či už zo zamknutej plochy alebo klasicky spustením aplikácie v menu, vždy mi zamrzol. Respektíve nie vždy. Bolo to len vždy, keď som potreboval niečo rýchlo odfotiť. Ako naschvál.

Žiaľ, voči tejto nepríjemnej chybe sa nedá nijako brániť. Za celé mesiace od predstavenia nových modelov Apple nevydalo aktualizáciu, ktorá by ju riešila a vypnutie a následné zapnutie tiež nijako nepomáha. Existuje teda len jedna cesta ako na to.

A je to stará osvedčená taktika, ktorou sa na iPhone riešia problémy vždy, keď nastane nejaká chyba a my nevieme čo ďalej. Treba reštartovať zariadenie, ale nie spôsobom „Vypnúť/Zapnúť“. Treba ho reštartovať natvrdo pomocou niekoľkosekundového podržania tlačidla na uzamykanie spolu s tlačidlom na zníženie hlasitosti. Telefón sa úplne vypne a treba držať až dovtedy kým sa na obrazovke neobjaví logo Applu.

Potom už len počkať niekoľko sekúnd, kým sa zariadenie zapne a problém je na istú dobu vyriešený. Popravde, takto to robím vždy a vždy my problém na nejakú dobu zmizne. Problém je ale v tom, že sa zvykne vrátiť a proces treba opakovať. Netvrdím, že by mi to nejako extra vadilo a chcel by som preto predať svoj iPhone, ale vadí mi to.

Táto chyba je tu totižto už minimálne 5 mesiacov a Apple nebolo schopné urobiť absolútne nič, pričom vydalo niekoľko malých a dve veľké aktualizácie. Nič tento problém nerieši. V zahraničí sa vraj dokonca chodia do obchodov pýtať či im zariadenie nereklamujú a veľakrát im je reklamácia uznaná. Následkom toho dostanú buď nový telefón alebo kompletne nový foto-čip. Problém je ale v tom, že ak má nové zariadenie rovnakú chybu, je to celkom zbytočné. Takéto riešenie nič neopraví, no na druhú stranu, aspoň má človek nový telefón, no nie? 🙂

Kamera - svetapple.skKamera - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk